Ми проповідуємо Христа розп'ятого (1Кор.1:23)

А Він був ранений за наші гріхи, за наші провини Він мучений був, кара на Ньому була за наш мир,
Його ж ранами нас уздоровлено! Усі ми блудили, немов ті овечки, розпорошились кожен на власну дорогу,
і на Нього Господь поклав гріх усіх нас! 
(Ісаї 53:5,6)

Ukrainian English Russian

Запрошуємо Вас на Богослужіння

 у неділю о 10.00 за адресою м. Харків, вул.Чернишевська, 59 (Будинок Письменника)

Детальніше 


АКТУАЛЬНЕ 


 

Запрошуємо Вас на концерт християнського барда Ірини Литвиненко

 

 у середу о 18.00 за адресою м. Харків, вул.Чернишевська, 59 (Будинок Письменника)  


 

Рубрика: ЦЕРКОВНЕ СВЯТО 

13 лютого:  День Св. князя Василя Острозького 

02.13-Vasil Kostyantin OstrozkiyСьогодні ми дякуємо Господу за Св. князя Костянтина Василя Острозького, який народився 1526 р. Будучи нащадком славетного роду Рюриковичів та сином великого литовського гетьмана Костянтина Івановича Острозького, Костянтин Василь Острозький, став не лише одним із впливових правителів тогочасного світу і захисником Русі у Речі Посполитій, але й християнським просвітителем. Саме цей волинський князь вважається засновником Острозької Академії (1572 р.), першого вищого навчального закладу в східній Європі та ряду шкіл на території теперішньої західної України, а також засновником Острозької друкарні, в якій Іван Федоров 1580 року надрукував перший повний текст Біблії слов'янською мовою. Князь Костянтин Василь Острозький також підтримував віротерпимість та був прихильником союзу православних і протестантів для відстоювання християнських свобод у Речі Посполитій. Князь Костянтин Василь Острозький упокоївся у такий день, як цей 1608 року та був похований у крипті Богоявленської церкви Острога (на Рівненщині).

Зі Скарбниці щоденної молитви 

Джерело: Блоґ  В.Горпинчука УКРАЇНСЬКЕ ЛЮТЕРАНСТВО, 13.02.2013р.

Детальніше 


 Рубрика: ВІДЕОПРОПОВІДІ

Проповідь п.В.Хаустова Тита 2 11-14-ДІТИ ПИШУТЬ БОГУ-2

11 Бо з'явилася Божа благодать, що спасає всіх людей, 12 і навчає нас, щоб ми, відцуравшись безбожности та світських пожадливостей, жили помірковано та праведно, і побожно в теперішнім віці, 13 і чекали блаженної надії та з'явлення слави великого Бога й Спаса нашого Христа Ісуса, 14 що Самого Себе дав за нас, щоб нас визволити від усякого беззаконства та очистити Собі людей вибраних, у добрих ділах запопадливих. (Переклад Івана Огієнка)

Adoración de los pastores Murillo-1200

Детальніше

 Рубрика: ЦЕРКОВНЕ СВЯТО

23 січня: День Св. Василя Великого, Григорія Назіанського та Григорія Ниського, пастирів і сповідників  

15 лютого:  Стрітення Господнє

Aert de Gelder - Het loflied van Simeon

Арент де Гелдер (1645-1727). Семеон, Марія та Ісус-Немовлятко. 

Сьогодні ми святкуємо Стрітення Господнє, день, коли на виконання Писання, Немовля Христа було принесено до Храму, Його правдивої домівки. У цей день Св. Діва Марія і Св. Йосип (коли минулися дні очищення) принесли необхідну жертву, що складалася з двох голубів. Ця жертва вказувала на їхню бідність і на їхню покору. Така жертва була дозволена в Левиті 12:8. Втім, потреби приносити ягня не було, бо Ісус - "Агнець Божий, що на Себе гріх світу бере" (Івана 1:29) і таким чином Він починає Стрітення зі Своїм віруючим народом з усіх рас і національностей, який, повторюючи приклад праведного Семена, співає: "Нині відпускаєш раба Свого, Владико, за словом Твоїм із миром, бо побачили очі мої Спасіння Твоє, яке Ти приготував перед всіма народами, Світло на просвіту поганам і на славу народу Твого Ізраїля", розуміючи та сповідуючи ціну викуплення від влади гріха, смерті і диявола, що пролягає винятково через хрест Ісуса (Луки 2:22-38). 

Джерело: Блоґ  В.Горпинчука УКРАЇНСЬКЕ ЛЮТЕРАНСТВО, 15.02.2013р.

Детальніше

 Рубрика: ПРОПОВІДІ 

Пастор Віктор Хаустов: проповідь на 1Івана 4:7-11 до Дня Святого Валентина: ПІЗНАЙТЕ БОЖУ ЛЮБОВ!

jesus-loves-you-kelly-whited 7 Улюблені, любім один одного, бо від Бога любов, і кожен, хто любить, родився від Бога та відає Бога!

 8 Хто не любить, той Бога не пізнав, бо Бог є любов!

 9 Любов Божа до нас з'явилася тим, що Бог Сина Свого Однородженого послав у світ, щоб ми через Нього жили.

 10 Не в тому любов, що ми полюбили Бога, а що Він полюбив нас, і послав Свого Сина вблаганням за наші гріхи.

 11 Улюблені, коли Бог полюбив нас отак, то повинні любити і ми один одного! (Переклад Івана Огієнка)

Інші читання: Гімни: № 31 – Болю сповнений і смутку, № 74 – Радість, радість що від Бога.

Благодать вам та мир від Бога Отця нашого й Господа Ісуса Христа!

Дорогі брати та сестри! Майже кожної неділі ви чуєте з проповідниці саме це благословення: „Благодать вам та мир від Бога Отця нашого й Господа Ісуса Христа!” І в сотнях тисяч християнських церков по всьому світу вірні найчастіше перед проповіддю Слова Божого чують саме ці слова. Уявіть собі, як гучно б вони б прозвучали, якби всі пастирі промовили хором: „Благодать вам та мир від Бога Отця нашого й Господа Ісуса Христа!”. Але є особливі дні, наприклад, Великдень, коли християни вітаються: „Христос воскрес! – Воістину Воскрес!” Я думаю, що на Великдень це вітання звучить як грім, за яким навіть не чути вітань невіруючих. Вітання на Великдень прославляє Ісуса, потішає віруючих та звучить присудом невіруючому світу. І це вітання звучить як заклик до покаяння: „Пізнайте Христа, Який воскрес для виправдання вашого!”

Але, брати та сестри, сьогодні у нас не Великдень, а остання неділя напередодні Великого посту. І, боюсь, що СЬОГОДНІ слова „Благодать вам та мир від Бога Отця нашого й Господа Ісуса Христа!” не є найпопулярнішими в світі. Швидше за все сьогодні „хіт-парад вітань” очолить якесь подібне до цього: „З Валентином вас!” Справді, сьогодні День Святого Валентина або День Закоханих. День, до якого готуються, весь час говорячи про ЛЮБОВ, про Кохання.

 

Детальніше


 Рубрика: БОГОСЛОВСЬКА ДУМКА

Мартін Лютер: Дві частини виправдання

 

Lucas Cranach d.Ä. - Martin Luther2 1528 Veste CoburgУ виправданні є дві частини. Перша – благодать, об’явлена через Христа – що через Христа ми маємо благодатного Бога, аби гріх більше не звинувачував нас і щоб наше сумління знаходило мир через довіру милосердю Божому. 

Друга частина – передавання Святого Духа з Його дарами. Святий Дух просвітлює нас на противагу забрудненням духа і плоті (2 Кор. 7:1). 

Таким чином ми захищені від думок, якими диявол спокушує весь світ. Таким чином щодня зростає істинне знання про Бога разом із іншими дарами, як-от: цнотливістю, послухом, і терпеливістю. Таким чином наше тіло і його похоті ламаються, аби більше ми їх не слухалися. Ті, що не мають цього дару або так його не використовують, а падають чи то в нечистість плоті, чи духа так, що без розбору схвалюють усі доктрини – над такими панує плоть і вони не знають купелі Святого Духа, про яку тут просить Давид. 

Мартін Лютер, З лекції на Псалом 51 

Джерело: Блоґ Українське Лютеранство  


 Рубрика: БОГОСЛОВСЬКА ДУМКА

Мартін Лютер: Навчати дорозі спасіння   

Cranach the Elder Portrait of Martin Luther 1543

Він додає: «І навернуться грішні до Тебе». Це виявляє ще одну причину, чому це діло – побожне і цінне в очах Божих. Перша причина полягала в тому, що це діло – сповнене небезпек і не може здійснюватися тими умами, які перше не були покріплені тривалим і мужнім Духом. Друга причина стосується плодів і це діло – найвеличніше. Через це хоча небезпеки цього діла можуть нас відлякувати,  користь його повинна нас спонукати, адже неможливо, щоби Слово Боже проповідувалося без плоду.  Хоча навертаються не всі, все одно є ті, що перемінилися з грішників на віруючих і вони – спасенні. Результати цього служіння – не у волі людей, а у волі Божій, як каже Соломон (Прип. 20:12): «Ухо, що слухає, й око, що бачить, –  Господь учинив їх обоє». Тобто через дар Божий існують обоє – і ті, що навчають здоровій науці, і ті, що слідують за такими здоровими учителями. 

     Через це Давид каже: «Я робитиму все, що можу. Я навчатиму переступників дорогам Твоїм і навернуться грішні до Тебе. Тобто, я навчатиму про те, як навертаються грішники і я віддам результат у руки Божі. Безперечним є те, що хтось навернеться. Здається, що інші теж навчають такому самому, коли навчають про добрі діла, сповіді, каяття та власні сатисфакції. Але це – людські дороги, які надходять від духа диявола, якими ми день за днем відходимо від Тебе все далі і далі. Я ж навчатиму таким чином, яким я сам навернувся до Тебе.  Після того, коли я визнав мій гріх, тобто – те, що вся моя природа зіпсована гріхом, я кинувся до Твого милосердя і не виявляв невірства до слухання радості.[1] Ось та дорога і той спосіб, якими навертають грішні до Тебе. Цій дорозі навчатиму я. Хай той, хто приходить, приходить. А хто не приходить, хай не приходить на свій власний ризик».

[1]Євангелія.

Мартін Лютер, З лекції на Псалом 50 (51):13 (15)

Джерело: Блоґ  В.Горпинчука УКРАЇНСЬКЕ ЛЮТЕРАНСТВО, 17.01.2017р.

Детальніше

Рубрика: ТВОРЧІСТЬ 

Геннадій Згурський: Переклад вибраних розділів з книги І.А.Розенштрауха "НА ПОРОЗІ СМЕРТІ"  

Иоганн-Амвросий Розенштраух-Повернутися, навернутися, перейти до протилежного способу думок і вчинків можна як у позитивному, так і в негативному розумінні. Вся річ у тому, в який бік людина була скерована наприкінці, коли повернутися назад вже не можна. Саме тому такими значущими для всього життя і для вічності є передсмертні години кожного. «...Коли деревина на південь впаде чи на північ, залишиться на місці, куди деревина впаде». Це безпосередньо узгоджується з 13-16 віршами 33-го розділу книги пророка Єзекіїля: «Коли Я скажу справедливому: Буде конче він жити, а він надіявся б на свою справедливість та робив би кривду, то вся його справедливість не буде згадана, і за кривду свою, що зробив, він помре! А коли Я скажу до несправедливого: Конче помреш ти, а він навернеться від свого гріха, і робитиме правду і справедливість.., то конче буде він жити, не помре! Усі гріхи його, які він нагрішив, не будуть йому згадані, – правду і справедливість робив він, конче буде він жити!»

Детальніше  

 Рубрика: БОГОСЛОВСЬКА ДУМКА 

Курт Маркворт: Іграшкове і справжнє натхнення    

Marquart Kurt RGB1-600     Слід чітко зазначити, що натхнення і непомильність ідуть пліч-о-пліч. Якщо Біблія - натхненна, тоді вона - Боже Слово. Якщо вона - Боже Слово, тоді вона мусить нас виправляти, а не ми її. Говорити: "Ну, Бог так каже, але тут я з усією повагою не погоджуюся" - абсурдно навіть з погляду логіки. З богословського погляду це ніщо інше, як "різновид нерозкаяності", як це виклав англіканський богослов Джеймс Пекер. "Натхнення" розлучене з непомильністю настільки ж непослідовне, як "хліб" без "поживності" або "гроші" без вартості. Таке "натхнення" - іграшкове, виведене іграшковим богослов'ям, яке має стільки ж спільного з справжнім богослов'ям, як гра "Монополія" з Федеральним Резервним Банком.
Курт Маркворт, "Святе Писання: Книга Христова"

Джерело: Блоґ  В.Горпинчука УКРАЇНСЬКЕ ЛЮТЕРАНСТВО, 21.12.2016р.


Рубрика ЗНАЙОМСТВО З БОГОМ

ВЕЛИКИЙ ОБМІН

(або БЛАЖЕННИЙ ОБМІН)

Пропонуємо нижче короткий Біблійний виклад Божого плану Спасіння Вашої душі у вічності та прекрасного Божого плану для Вашого подальшого земного життя.

Bloch-Jesus-Consolator-800

Карл Генріх Блох (1834-1890). Примиритель.

Детальніше 

Рубрика: СТАТТІ

Пастир Віктор Хаустов

Німецький внесок в  історію Харкова або Вони «наші» – Шульци, Вінклери, Штейни...

2010-56-БЕРЕЗІЛЬОстанніми роками і політики, і різноманітні громадянські діячі час від часу (особливо напередодні чергових виборів) гучно заявляють про необхідність об'єднання країни, про потребу подолати „непримиренні протиріччя” між Сходом та Заходом. Якщо ж придивитися уважно, то побачимо, що Україна поділена не тільки на Схід та Захід. Поділи чи тріщини в стосунках часто проходять між старшим та молодшим поколінням, між мешканцями села та міста, між різними соціальними прошарками населення... Нерідко ці шпарини проходять по наших сім'ях та по наших душах.

Ці тріщини зачіпають і стосунки між представниками різних національностей, що мають спільне українське громадянство та складають разом офіціозне поняття „український народ”. Але сухі цифри національного складу країни і сприймаються сухо. Інша справа – особисті стосунки із нашими сусідами та родичами, роботодавцями чи підлеглими. І тут варто пам'ятати, що кожен, хто чесно працює в Україні, вже робить внесок в її розбудову. Як пожартували музиканти ТАНКУ НА МАЙДАНІ КОНГО: „Ми – українці... І всі навкруги нас теж українці. Навіть отой, що питає „Как дела?”, – теж українець. Але він цього ще не розуміє.” І щоб швидше усвідомити себе українцем, людині потрібно не так і багато: щоб влада, яку він вибирає, ставилася до нього по-людськи, щоб добробут зростав, щоб наш прапор піднімався під час нагородження спортсменів на світових змаганнях, щоб хотілося співати гімн після перемоги футбольної збірної... Щоб українцям не доводилося мандрувати до чужих країв „на заробітки”, а натомність щоб громадяни розвинених держав вкладали інвестиції та реалізовували свої таланти в Україні. А згодом хтось з таких „варягів” чи їх дітей може стати окрасою української культури. Як свого часу Марко Вовчок (росіянка Марія Вілінська), чи німці Майк Йогансен, Юрій Клен (псевдонім Освальда Бургардта), Юрій Шерех-Шевельов (при народженні Георг Шнейдер).

Детальніше

Слово пастиря

Слава Ісусу Христу!
Дорогі брати та сестри!

Громада ВСІХ СВЯТИХ Української Лютеранської Церкви у Харкові рада вітати Вас на своєму оновленому офіційному сайті! Для християн є природним не мовчати, а свідчити про люблячого Господа, Який „нас спас не з діл праведности, що ми їх учинили були, а з Своєї милости через купіль відродження й обновлення Духом Святим, Якого Він щедро вилив на нас через Христа Ісуса, Спасителя нашого, щоб ми виправдались Його благодаттю, і стали спадкоємцями за надією на вічне життя” (Титу 3:5-7).


В сучасному світі, в якому новітні комунікативні засоби відіграють надважливу роль, природним є широке використання Інтернету для євангелізації. Сподіваємося, що з Божої ласки наша сторінка також буде сприяти поширюванню Доброї Новини про Ісуса. На момент, коли пишуться ці рядки, сайт ще знаходиться в адмініструванні, тому на нього ще не викладено весь підготовлений матеріал. Найближчим часом на нашій сторінці під рубрикою „Для тих, хто ще не знає Христа” (або „Учителю Добрий, що маю зробити ..., щоб мати життя вічне?” (Мт.20:16), з'явиться пояснення Божого плану спасіння, який має назву ВЕЛИКИЙ ОБМІН. Коротко підсумувати цей БЛАЖЕННИЙ ОБМІН можна так: Ісус Христос забрав всі наші гріхи на Себе, дарувавши нам Свою праведність: „А Він був ранений за наші гріхи, за наші провини Він мучений був, кара на Ньому була за наш мир, Його ж ранами нас уздоровлено! Усі ми блудили, немов ті овечки, розпорошились кожен на власну дорогу, і на Нього Господь поклав гріх усіх нас!” (Іс.53:5-6). Іншими словами, „Того, Хто не відав гріха, Він учинив за нас гріхом, щоб стали ми Божою правдою [праведністю] в Нім!” (2Кор.5:21). Ця Добра Новина про прощення в Ісусі всіх наших гріхів приводить нас до покаяння, дарує нам віру та веде до нового життя з Богом.
Тому ми плануємо розмістити на нашому сайті Біблію в електронному форматі, бо тільки із Слова Божого ми можемо пізнати Спасителя, і тільки перебуваючи в Слові Божому (та будучи причасниками тіла і крові Христа) ми можемо бути збережені в цій спасаючій вірі.
Для тих братів і сестер, що вже знають Христа як свого особистого Спасителя та бажають краще пізнати християнську віру в лютеранському викладі ми розмістимо і Лютеранські віросповідання, бо, як ми віримо, вони є правдивим поясненням Святого Письма. Лютеранська церква, наполягаючи на необхідності реформування доктрини і практики Церкви на підставі Слова Божого, також поважає добрі церковні традиції, наприклад, церковне мистецтво, літургію, використання церковного календаря (звісно, якщо вони не суперечать Писанням). УЛЦ є східнообрядовою церквою, отже у відповідних розділах Ви зможете знайти календар на поточний рік, ознайомитися з реформованою Т.Ярчуком літургією Івана Златоуста та почути її фрагменти та гімни у виконанні хору Громади УЛЦ ВОСКРЕСІННЯ (Київ).
У розділі „Молитви” будуть вміщені молитви та псалми із Біблії та інші молитви, що вкорінені у здоровій біблійній доктрині. Розділ „Бібліотека” вміщатиме як праці класиків лютеранського богослов'я, так і роботи сучасних авторів. Розділ „Сайти” також допоможе знайти цікаву інформацію на інших (зазвичай конфесійних лютеранських) сайтах, порталах та блоґах.
В той же час у розділі „Проповіді” вміщені тільки ті проповіді, що були виголошені в Громаді ВСІХ СВЯТИХ. Розділ „Статті” також буде включати праці пасторів (сподіваємось, в майбутньому і мирян) саме місцевої громади. Із поточним життям в Громаді можна познайомитися в розділах „Новини”, „Фотогалерея” та „Аудіо і Відео”.
Поки що функціонує тільки українська сторінка, в майбутньому ми сподіваємося створити паралельні російську та англійські сторінки.

Пастир та Громада ВСІХ СВЯТИХ дякують інтернет-менеджеру Українського Біблійного Товариства брату Олександру Султану (Церква „ЖИВОЙ РОДНИК”, місто Херсон) за розробку дизайну та забезпечення технічної сторони роботи цього сайту. Також ми дякуємо всім братам і парафіям, які дозволили розмістити свої матеріали на нашій сторінці. І, звісно, не забуваймо, що вся слава належить Господеві. Отже, „Дякую Богові своєму при кожній згадці про вас...” (2Кор.9:15).

„І нехай мир Божий, що вищий від усякого розуму, береже серця ваші та ваші думки у Христі Ісусі!” (Фил.4:7) Амінь!

2010-11-10 День Мартіна Лютера

Віктор Хаустов, пастир Громади ВСІХ СВЯТИХ УЛЦ, м. Харків, Україна.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Календар

СвятийДухХрест2

Молитви

Duerer-Prayer2

 

Аудіо проповіді

Аудіо музика

Українське лютеранство

Blog-V-Gorpynchuka

Блог п. Т.Коковського

Blog-Tarasa-Kokovskogo

Віттенберзький соловей

Wittenberg-Nightingale

Семінарія Св.Софії

УЛБ-222