Ми проповідуємо Христа розп'ятого (1Кор.1:23)

А Він був ранений за наші гріхи, за наші провини Він мучений був, кара на Ньому була за наш мир,
Його ж ранами нас уздоровлено! Усі ми блудили, немов ті овечки, розпорошились кожен на власну дорогу,
і на Нього Господь поклав гріх усіх нас! 
(Ісаї 53:5,6)

Ukrainian English Russian

Запрошуємо Вас на Богослужіння

 у неділю о 10.00 за адресою м. Харків, вул.Чернишевська, 59 (Будинок Письменника)

Детальніше 


АКТУАЛЬНЕ 


Рубрика: АУДІОПРОПОВІДІ 

Проповідь п.В.Хаустова на 2-гу неділю Великого посту на Матвія 15 21-28 "ТРИ ВИПРОБУВАННЯ ГРІШНИЦІ" 

christ canaanite woman

 21 І, вийшовши звідти, Ісус відійшов у землі тирські й сидонські. 

 22 І ось жінка одна хананеянка, із тих околиць прийшовши, заголосила до Нього й сказала: Змилуйся надо мною, Господи, Сину Давидів, демон тяжко дочку мою мучить!  23 А Він їй не казав ані слова. Тоді учні Його, підійшовши, благали Його та казали: Відпусти її, бо кричить услід за нами!  24 А Він відповів і сказав: Я посланий тільки до овечок загинулих дому Ізраїлевого...  25 А вона, підійшовши, уклонилась Йому та й сказала: Господи, допоможи мені!  26 А Він відповів і сказав: Не годиться взяти хліб у дітей, і кинути щенятам...  27 Вона ж відказала: Так, Господи! Але ж і щенята їдять ті кришки, що спадають зо столу їхніх панів.  28 Тоді відповів і сказав їй Ісус: О жінко, твоя віра велика, нехай буде тобі, як ти хочеш! І тієї години дочка її видужала. (Переклад Івана Огієнка) 

Детальніше 


Рубрика: БОГОСЛОВСЬКА ДУМКА

Курт Маркворт: Гомолоґумена і антілеґомена

Marquart Kurt RGB1-600     Лютер, м’яко кажучи, не був у захопленні щодо Якова[1], яке він не вважав за автентичне. Тож нечесно цитувати Лютерові коментарі про Якова, аби стверджувати, що Реформатор мав вільні погляди про божественне натхнення, коли сам Лютер не мав на думці божественного натхнення взагалі. Про що слід пам’ятати так це про те, що всі статті віри непохитно стоять на безсумнівних книгах Нового Заповіту, які називаються гомолоґумена (ті, що «сповідуються» всіма). Вони включають всі чотири Євангелія, Дії, всі листа Св. Павла, 1 Петра і 1 Івана. З огляду на «надлишковість» Біблії (якщо запозичити термін з сучасної інформаційної теорії), то в гомолоґумена є більше ніж достатньо підтримки для кожної статті віри. Жодна стаття віри не залежить від антілеґомена. Непохитною практикою Церкви є читання антілеґомена під певним проводом гомолоґумена і ніколи не зв’язувати сумління без чіткого припису з останніх.

Курт Маркворт, "Святе Писання: Книга Христова"

Блоґ  В.Горпинчука УКРАЇНСЬКЕ ЛЮТЕРАНСТВО 

Детальніше


Рубрика: БОГОСЛОВСЬКА ДУМКА 

Мартін Лютер: Типово для грішної природи у всі часи

 Martin Luther-7777777

    Подивіться лишень, що витворяють бюргери і селяни, князі, урядовці та управителі! Ну ж бо, ще більше загрібайте собі скарбів! Настає день, коли прийдуть хлопці з голодними животами і порожніми гаманцями, порахують ваші гульдени, візьмуть свою частину, заберуть ваше добро і вас пограбують.

Мартін Лютер, З проповіді на Євангеліє від Св. Івана 6

Джерело: Блоґ Українське Лютеранство В.Горпинчука

Детальніше


Рубрика: МОЛИТВИ 

Молитви каяття (під час Великого посту та в інші пори року)

Grace1918photographEnstrom 

Великий Піст... Час сповіді і каяття...

У цей час Чотиридесятниці просимо молитовно Бога, аби наше каяття і всіх людей було щирим і нелицемірним, щоб кожен, хто готується до сповіді, не лукавив перед всевидячим та всезнаючим Богом, щоб ті, котрі ще не каялись, таки покаялись, щоб щиро розкаяні принесли гідний плід каяття - злодії перестали красти і повернули вкрадене; обмовці і пліткарі визнали, що обмовляли і ширили плітки; перелюбники, що зраджували подружню обітницю чи жили без шлюбу; п'яниці і забіяки, що не дбали про своїх домашніх і кривдили їх; вбивці, що винні у великому злочині і повинні понести заслужену кару; хабарники, що зловживали своїм службовим становищем; лихословники, що ганьбилися, вживаючи сороміцькі та брудні слова і лайку; щоб кожен мав правдивий жаль за скоєні гріхи і не зневажав святі рани і кров Спасителя, який помер за нас і наші провини.

Детальніше


 Рубрика: ПРОПОВІДІ

Проповідь п.В.Хаустова на Марка 8 31-38 "ВІДІЙДИ, САТАНО!"  

Караччи-Domine quo vadis

Благодать вам та мир від Бога Отця нашого й Господа Ісуса Христа! 

Сьогодні друга неділя Великого посту. І під час цієї пори церковного року християни особливим чином роздумують над своїми слабкостями, над власною гріховністю. Також ми особливим чином роздумуємо над тим, завдяки Кому ми в наших слабкостях можемо бути сильними; завдяки Кому переможені гріх, смерть та диявол. 

Сьогодні буде проголошено Слово Боже з Євангелія від Марка, розділ 8, вірші із 31 по 38. Почнемо із другої частини. Наш Господь Ісус Христос промовив: „Коли хоче хто йти вслід за Мною, хай зречеться самого себе, і хай візьме свого хреста та й за Мною йде! Бо хто хоче душу свою зберегти, той погубить її, а хто згубить душу свою ради Мене та Євангелії, той її збереже.” (в.34б-35). Ну як, ви готові?  

Чи готові ви покласти життя за Господа? Чи готові ми покласти життя заради проповідування Євангелія? Адже, чесно кажучи, нам і зайву гривню буває важкувато покласти на тацю в церкві, чи не так? Але якщо кількох гривень ми ще можемо якось зректися, але як „зректися самого себе”? Що це означає: „взяти свого хреста” та піти за Ісусом? Люди пропонують різні відповіді. Хтось покидає свою сім’ю та йде жити в безлюдне місце, в печери, наприклад, щоб там весь час молитися. А деякі особливо дивні люди в Страсну П’ятницю беруть хреста, йдуть із ним до певного місця та просять друзів розіпнути їх. Деякий час вони там висять, потім їх знімають, і так вони спокійно живуть до наступного Великого посту. Я не певний, щоправда, щодо їхнього душевного спокою: можливо треба „довисіти” на хресті до кінця – сконати там? Але тоді це буде гріх проти 5-ї заповіді. Що ж робити? 

Господь говорить: „Хто буде Мене та Моєї науки соромитися в роді цім перелюбнім та грішнім, того посоромиться також Син Людський, як прийде у славі Свого Отця з Анголами святими”. (в.38). Чи достатньо ми наполегливі в нашому оволодінні Христової науки? Чи завжди ми даємо належну відповідь тим, хто зупиняє нас та пропонує часопис „Вартова вежа”? Чи не соромимося ми в певному середовищі, що ми християни? Чи не спокушаємося стати схожими на нехристиян, щоб виглядати „як всі нормальні люди”? 

Детальніше


 Рубрика: ТВОРЧІСТЬ 

Геннадій Згурський: Переклад вибраних розділів з книги І.А.Розенштрауха "НА ПОРОЗІ СМЕРТІ"  

Иоганн-Амвросий Розенштраух-Повернутися, навернутися, перейти до протилежного способу думок і вчинків можна як у позитивному, так і в негативному розумінні. Вся річ у тому, в який бік людина була скерована наприкінці, коли повернутися назад вже не можна. Саме тому такими значущими для всього життя і для вічності є передсмертні години кожного. «...Коли деревина на південь впаде чи на північ, залишиться на місці, куди деревина впаде». Це безпосередньо узгоджується з 13-16 віршами 33-го розділу книги пророка Єзекіїля: «Коли Я скажу справедливому: Буде конче він жити, а він надіявся б на свою справедливість та робив би кривду, то вся його справедливість не буде згадана, і за кривду свою, що зробив, він помре! А коли Я скажу до несправедливого: Конче помреш ти, а він навернеться від свого гріха, і робитиме правду і справедливість.., то конче буде він жити, не помре! Усі гріхи його, які він нагрішив, не будуть йому згадані, – правду і справедливість робив він, конче буде він жити!»

Детальніше  

 Рубрика: БОГОСЛОВСЬКА ДУМКА 

Св. Іриней Ліонський: Бога не обманеш

Іриней Ліонський

Бога не примирити жертвою… Таким чином той, хто плекає таємний гріх, не введе в оману Бога жертвою, яка назовні приноситься правильно.

Св. Іриней Ліонський

Джерело: Блоґ  В.Горпинчука УКРАЇНСЬКЕ ЛЮТЕРАНСТВО, 15.03.2017р.

Детальніше

Рубрика ЗНАЙОМСТВО З БОГОМ 

ЩО МЕНІ ЗРОБИТИ, ЩОБ СПАСТИСЯ?

 І підійшов ось один, і до Нього сказав: Учителю Добрий, що маю зробити я доброго, щоб мати життя вічне? (Мт.19:16)

 У житті кожної людини буває момент. коли вона задумується над питаннями: „Що буде після смерті? Чи справді фізична смерть є кінцем життя? Чи існує вічне блаженство та вічне покарання за гріх? Якщо є Бог-Суддя, тоді як я можу виправити свої помилки, щоб Бог мене не засудив?

Тобто: ЯК МОЖНА СПАСТИСЯ? ЯК ОТРИМАТИ ЖИТТЯ ВІЧНЕ?” 

З таким питанням до Ісуса підійшов юнак:

Hoffman-ChristAndTheRichYoungRuler

 Генріх Хоффман (1824-1911). Ісус і Багатий юнак (1881) 

Детальніше


Рубрика: СТАТТІ

Пастир Віктор Хаустов

Німецький внесок в  історію Харкова або Вони «наші» – Шульци, Вінклери, Штейни...

2010-56-БЕРЕЗІЛЬОстанніми роками і політики, і різноманітні громадянські діячі час від часу (особливо напередодні чергових виборів) гучно заявляють про необхідність об'єднання країни, про потребу подолати „непримиренні протиріччя” між Сходом та Заходом. Якщо ж придивитися уважно, то побачимо, що Україна поділена не тільки на Схід та Захід. Поділи чи тріщини в стосунках часто проходять між старшим та молодшим поколінням, між мешканцями села та міста, між різними соціальними прошарками населення... Нерідко ці шпарини проходять по наших сім'ях та по наших душах.

Ці тріщини зачіпають і стосунки між представниками різних національностей, що мають спільне українське громадянство та складають разом офіціозне поняття „український народ”. Але сухі цифри національного складу країни і сприймаються сухо. Інша справа – особисті стосунки із нашими сусідами та родичами, роботодавцями чи підлеглими. І тут варто пам'ятати, що кожен, хто чесно працює в Україні, вже робить внесок в її розбудову. Як пожартували музиканти ТАНКУ НА МАЙДАНІ КОНГО: „Ми – українці... І всі навкруги нас теж українці. Навіть отой, що питає „Как дела?”, – теж українець. Але він цього ще не розуміє.” І щоб швидше усвідомити себе українцем, людині потрібно не так і багато: щоб влада, яку він вибирає, ставилася до нього по-людськи, щоб добробут зростав, щоб наш прапор піднімався під час нагородження спортсменів на світових змаганнях, щоб хотілося співати гімн після перемоги футбольної збірної... Щоб українцям не доводилося мандрувати до чужих країв „на заробітки”, а натомність щоб громадяни розвинених держав вкладали інвестиції та реалізовували свої таланти в Україні. А згодом хтось з таких „варягів” чи їх дітей може стати окрасою української культури. Як свого часу Марко Вовчок (росіянка Марія Вілінська), чи німці Майк Йогансен, Юрій Клен (псевдонім Освальда Бургардта), Юрій Шерех-Шевельов (при народженні Георг Шнейдер).

Детальніше

Слово пастиря

Слава Ісусу Христу!
Дорогі брати та сестри!

Громада ВСІХ СВЯТИХ Української Лютеранської Церкви у Харкові рада вітати Вас на своєму оновленому офіційному сайті! Для християн є природним не мовчати, а свідчити про люблячого Господа, Який „нас спас не з діл праведности, що ми їх учинили були, а з Своєї милости через купіль відродження й обновлення Духом Святим, Якого Він щедро вилив на нас через Христа Ісуса, Спасителя нашого, щоб ми виправдались Його благодаттю, і стали спадкоємцями за надією на вічне життя” (Титу 3:5-7).


В сучасному світі, в якому новітні комунікативні засоби відіграють надважливу роль, природним є широке використання Інтернету для євангелізації. Сподіваємося, що з Божої ласки наша сторінка також буде сприяти поширюванню Доброї Новини про Ісуса. На момент, коли пишуться ці рядки, сайт ще знаходиться в адмініструванні, тому на нього ще не викладено весь підготовлений матеріал. Найближчим часом на нашій сторінці під рубрикою „Для тих, хто ще не знає Христа” (або „Учителю Добрий, що маю зробити ..., щоб мати життя вічне?” (Мт.20:16), з'явиться пояснення Божого плану спасіння, який має назву ВЕЛИКИЙ ОБМІН. Коротко підсумувати цей БЛАЖЕННИЙ ОБМІН можна так: Ісус Христос забрав всі наші гріхи на Себе, дарувавши нам Свою праведність: „А Він був ранений за наші гріхи, за наші провини Він мучений був, кара на Ньому була за наш мир, Його ж ранами нас уздоровлено! Усі ми блудили, немов ті овечки, розпорошились кожен на власну дорогу, і на Нього Господь поклав гріх усіх нас!” (Іс.53:5-6). Іншими словами, „Того, Хто не відав гріха, Він учинив за нас гріхом, щоб стали ми Божою правдою [праведністю] в Нім!” (2Кор.5:21). Ця Добра Новина про прощення в Ісусі всіх наших гріхів приводить нас до покаяння, дарує нам віру та веде до нового життя з Богом.
Тому ми плануємо розмістити на нашому сайті Біблію в електронному форматі, бо тільки із Слова Божого ми можемо пізнати Спасителя, і тільки перебуваючи в Слові Божому (та будучи причасниками тіла і крові Христа) ми можемо бути збережені в цій спасаючій вірі.
Для тих братів і сестер, що вже знають Христа як свого особистого Спасителя та бажають краще пізнати християнську віру в лютеранському викладі ми розмістимо і Лютеранські віросповідання, бо, як ми віримо, вони є правдивим поясненням Святого Письма. Лютеранська церква, наполягаючи на необхідності реформування доктрини і практики Церкви на підставі Слова Божого, також поважає добрі церковні традиції, наприклад, церковне мистецтво, літургію, використання церковного календаря (звісно, якщо вони не суперечать Писанням). УЛЦ є східнообрядовою церквою, отже у відповідних розділах Ви зможете знайти календар на поточний рік, ознайомитися з реформованою Т.Ярчуком літургією Івана Златоуста та почути її фрагменти та гімни у виконанні хору Громади УЛЦ ВОСКРЕСІННЯ (Київ).
У розділі „Молитви” будуть вміщені молитви та псалми із Біблії та інші молитви, що вкорінені у здоровій біблійній доктрині. Розділ „Бібліотека” вміщатиме як праці класиків лютеранського богослов'я, так і роботи сучасних авторів. Розділ „Сайти” також допоможе знайти цікаву інформацію на інших (зазвичай конфесійних лютеранських) сайтах, порталах та блоґах.
В той же час у розділі „Проповіді” вміщені тільки ті проповіді, що були виголошені в Громаді ВСІХ СВЯТИХ. Розділ „Статті” також буде включати праці пасторів (сподіваємось, в майбутньому і мирян) саме місцевої громади. Із поточним життям в Громаді можна познайомитися в розділах „Новини”, „Фотогалерея” та „Аудіо і Відео”.
Поки що функціонує тільки українська сторінка, в майбутньому ми сподіваємося створити паралельні російську та англійські сторінки.

Пастир та Громада ВСІХ СВЯТИХ дякують інтернет-менеджеру Українського Біблійного Товариства брату Олександру Султану (Церква „ЖИВОЙ РОДНИК”, місто Херсон) за розробку дизайну та забезпечення технічної сторони роботи цього сайту. Також ми дякуємо всім братам і парафіям, які дозволили розмістити свої матеріали на нашій сторінці. І, звісно, не забуваймо, що вся слава належить Господеві. Отже, „Дякую Богові своєму при кожній згадці про вас...” (2Кор.9:15).

„І нехай мир Божий, що вищий від усякого розуму, береже серця ваші та ваші думки у Христі Ісусі!” (Фил.4:7) Амінь!

2010-11-10 День Мартіна Лютера

Віктор Хаустов, пастир Громади ВСІХ СВЯТИХ УЛЦ, м. Харків, Україна.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Календар

СвятийДухХрест2

Молитви

Duerer-Prayer2

 

Аудіо проповіді

Аудіо музика

Українське лютеранство

Blog-V-Gorpynchuka

Блог п. Т.Коковського

Blog-Tarasa-Kokovskogo

Віттенберзький соловей

Wittenberg-Nightingale

Семінарія Св.Софії

УЛБ-222