Ми проповідуємо Христа розп'ятого (1Кор.1:23)

А Він був ранений за наші гріхи, за наші провини Він мучений був, кара на Ньому була за наш мир,
Його ж ранами нас уздоровлено! Усі ми блудили, немов ті овечки, розпорошились кожен на власну дорогу,
і на Нього Господь поклав гріх усіх нас! 
(Ісаї 53:5,6)

Ukrainian English Russian

Запрошуємо Вас на Богослужіння

 у неділю о 10.00 за адресою м. Харків, вул.Чернишевська, 59 (Будинок Письменника)

Детальніше 


АКТУАЛЬНЕ 


Рубрика: ЦЕРКОВНЕ СВЯТО 

25 травня 2017р.: Вознесіння Господа нашого Ісуса Христа  

Asctntion190320 День Вознесіння – коронація нашого Господа, у якій Його проголошено Царем всесвіту. Ісусове вознесіння до Отця є Його входом до величнішого існування поза границями часу та простору, яке більше не обмежене Його станом пониження. Ісус тепер сидить по правиці Божій, що означає, відповідно до правильного вчення Лютера – повсюди. Це також означає, що Він знову перебрав ту владу та силу, які належали Йому ще з передвічності. Але все-таки наш Господь присутній з нами, що залишаємося обмеженими часом і простором. Він – з нами, як правдивий Бог і правдива людина і Він править Своєю Церквою через засоби благодаті, які Він запровадив: Його Слово і Його Таїнства. В цих засобах благодаті ми можемо осягати Царя всесвіту і отримувати передсмак грядущого банкету. 

Молитва на Вознесіння Господа нашого Ісуса Христа: 

 Всемогутній Боже! Твій Син Єдинородний, наш Господь Ісус Христос, вознісся на небеса, аби й ми могли возноситися в серці та розумі та весь час перебувати зі Спасителем, Який живе і царює з Тобою і Святим Духом, один Бог, нині і повіки віків. Амінь. 

Джерело: Блоґ  В.Горпинчука УКРАЇНСЬКЕ ЛЮТЕРАНСТВО, 13 червня 2013р.

Детальніше 

Рубрика: АУДІОПРОПОВІДІ

Аудіопроповідь пастора Віктора Хаустова "ВИСОКИЙ ТА ПІДНЕСЕНИЙ" на Вознесіння на Ісаї 57 15

Jesus ascension to heaven by John Singleton Copley 1775-2

15 Бо так промовляє Високий і Піднесений, повіки Живущий, і Святий Його Ймення: Пробуваю Я на Височині та в святині, і з зламаним та з упокореним, щоб оживляти духа скромних, і щоб оживляти серця згноблених!  (Переклад Івана Огієнка)

Детальніше 

Рубрика: ТВОРЧІСТЬ 

В.Девішев, Г.Згурський: Переклад двох листів пастора І.А.Розенштрауха Кіліусу (від 3.10 та 12.12.1827 року)

Иоганн-Амвросий Розенштраух-Вашій увазі пропонується переклади з німецької двох листів пастора Іоганна Амвросія Розенштрауха (1768-1835), написані ним до Куліуса в Крим (листи датовані 3.10 та 12.12.1827 року).

5

Харків, 3-го жовтня 1827 р.

Мій добрий друже і брате в Господі!

    Слава Богу, від Вашого останнього послання віє свіжим подихом духовного життя. Усе влаштувалося так гарно, в повному цвітінні внутрішньому й зовнішньому, і неодмінно матиме від Господа благословенний плід. Коли б люди змогли повірити, що вже тут, на землі, а не лише в іншому світі, за допомогою християнства вони стануть щасливими, блаженними, то й рідше б цуралися цього втішного вчення, як вони зазвичай у своїй більшості роблять. Уявлення про те, що християнин мусить відмовитися від усіх радощів життя, так повсюдно поширене, що багатьох огортає страх наважитися зробити кілька кроків на цьому шляху. Бог, безперечно, знає наше безсилля й слабкості, та хоча не було б завищеною вимогою набути вічне блаженство ціною відмови від усіх радощів цього швидкоплинного життя, а кожен у тимчасовому охоче пожертвував би мільйоном, коли він знає, що отримає за це назад трильйон, – вічна Милість так щиро попіклувалася, що нам вже тут подається така величезна винагорода за добро, яке ми робимо, що вона сама вже була б достатньою платнею.

    Слова Христа: «Хто хоче стати моїм учнем, візьми хрест свій і йди за Мною»[1] відлякують багатьох від спроби стати справжніми християнами. Але якщо схотіти з вірою покласти на себе хрест Христів, то виявляється, що ярмо Його зручне, тягар Його легкий[2] – приблизно як легкою є скриня, розфарбована під камінь або залізо, яку насправді тримають за кам’яну чи залізну. Через це вважають її важкою, гадаючи, що її ледь з місця рушать, доклавши навіть усіх зусиль, але спробувавши знаходять, що можна легко, без жодних труднощів нести її на гору. Хіба не в найбільш доречний спосіб життя християнина можна уявити собі в такій притчі: батько наказав дитині принести якусь річ, що набагато перевищує її сили; і в той час, коли слухняна дитина виявляє покору, виконуючи батьківський наказ, з’являються батько чи мати і кажуть: я хочу допомогти тобі. Напевно, тільки зараз це стане можливим, бо дитина без допомоги, навіть доклавши найбільших зусиль, не змогла б цього зробити. Батько, мати несуть (власне кажучи, цілком самотужки), дитина крокує поруч, діючи зі свого боку так, ніби то вона насправді несе, і буде схвалена й отримає нагороду від своїх батьків – не через те, що вона несла, а тому що слухняно бажала нести. Так само й з хрестом і стражданнями заради Христа: Ісус несе тягар, і ми будемо винагороджені, бо хотіли нести тягар.

Детальніше

 Рубрика: АУДІОПРОПОВІДІ 

Проповідь п.В.Хаустова на 5-ту неділю по Великодню на Івана 17:1-19 "ПЕРВОСВЯЩЕНИЦЬКА МОЛИТВА ГОСПОДА" 

Carl Bloch - Portrait of Christ

  1 По мові оцій Ісус очі Свої звів до неба й промовив: Прийшла, Отче, година, прослав Сина Свого, щоб і Син Твій прославив Тебе,  2 бо Ти дав Йому владу над тілом усяким, щоб Він дав життя вічне всім їм, яких дав Ти Йому.  3 Життя ж вічне це те, щоб пізнали Тебе, єдиного Бога правдивого, та Ісуса Христа, що послав Ти Його.  4 Я прославив Тебе на землі, довершив Я те діло, що Ти дав Мені виконати.  5 І тепер прослав, Отче, Мене Сам у Себе тією славою, яку в Тебе Я мав, поки світ не постав. 

Детальніше 


Рубрика: МОЛИТВА

МОЛИТВА ЗА ЯЗИЧНИКІВ

Ф.Моллер 1812-1874-Ап. Иоанн Богослов проповедующий на о.Патмос во время вакханалий

Федір (Отто) Моллер (1812-1874). Апостол Іван Богослов проповідує язичникам на острові Патмос під час вакханалії.

Всемогутній і віковічний Боже! Ти бажаєш не смерті грішника, а хочеш, аби всі люди покаялися і жили. Почуй наші молитви за язичників. Відбери з їхніх сердець беззаконня і відверни їх від їхніх ідолів до живого та істинного Бога і Твого Сина Єдинородного. Позбирай їх у Твою Святу Церкву, на славу Твого Імені, через Ісуса Христа, Твого Сина, а нашого Господа. Амінь.

З лютеранського співаника (1941 р.)

Блоґ  В.Горпинчука УКРАЇНСЬКЕ ЛЮТЕРАНСТВО  4.10.2016 р.

 Детальніше


Durer - hands with Bible

Рубрика: МОЛИТВА 

Молитва за тих, що помиляються 

Всемогутній Боже, Отче наш Небесний! Ти завжди виявляєш милосердя. Щиро благаємо Тебе відвідати Твоєю Вітцівською направою всіх тих, що помилилися і відійшли від істини Твого святого Слова і просимо привести їх до належного усвідомлення їхньої помилки, аби вони знову у сердечній вірі отримали Твою незмінну істину та непохитно її трималися; через Ісуса Христа, Твого Сина, а нашого Господа. Амінь.

З лютеранського співаника

Блоґ  В.Горпинчука УКРАЇНСЬКЕ ЛЮТЕРАНСТВО

Детальніше


 Рубрика: БОГОСЛОВСЬКА ДУМКА

Мартін Хемніц: Виправдання вірою і святі отці

ChemnitzColor4     

У цій статті (про виправдання лише вірою) Писання час від часу використовує, повторює і наголошує на виняткових частках, як-от: дарма, благодаттю (Римлян 3:24, Ефесян 2:8); через Його благодать і милосердя (2 Тимофія 1:9, Тита 3:5);... не від себе, не своїми ділами (Ефесян 2:8, 9); без Закону, без діл (Римлян 3:21, 28, 4:6).  Всі ці негативні словосполучення включені в цьому одному - що ви виправдовуємося лише вірою, і тому просто, чітко та відповідним чином викладені, через що їх використовували майже всі отці:

Василь у повчанні про покірність: Це досконале та незіпсуте величання в Бозі, коли когось возвеличують не через його власну праведність, а тому що він визнає брак цієї праведності у собі і виправдовується лише вірою у Христа.

Іларій на Матвія 9: Це прощається Христом через віру, бо Закон не може давати плоди, бо виправдовує лише віра.

Амвросій на Римлян 3: Задарма виправдовується той, хто нічого не робить і нічого не дає взамін; такі люди виправдовуються лише вірою, дарунком Божим.

Джерело: Блоґ В.Горпинчука УКРАЇНСЬКЕ ЛЮТЕРАНСТВО.

Детальніше


Рубрика: БОГОСЛОВСЬКА ДУМКА

Мартін Лютер: Не похмурий тиран, а люблячий Спаситель 

luther martin-800

 В папстві ми чули зовсім інше послання про Христа. Там вони намагалися привести нас, охрищених до цього Мужа законами та всякими добрими ділами. Христа зображали як похмурого тирана, розлюченого та жорстокого суддю, який стільки всього від нас вимагав і платою за наші гріхи вимагав добрі діла. Є ганебне і богохульне зображення Судного Дня, на якому ми бачимо Сина на колінах перед Отцем, Який показує Йому Свої рани, а Св. Іван та Марія заступаються за нас на Страшному Суді і мати показує Синові свої груди, які Він смоктав. Це зображення основується на творах Св. Бернарда, але ці слова, ці зображення і цей опис не свідчить на користь Св. Бернарда. Такі зображення слід відкладати вбік. Бо вони використовувалися для того, щоб налякати людське сумління і примусити людей думати, що вони мусять боятися любого Спасителя і втікати від Нього так наче Він хоче прогнати нас від Себе і помститися за наші гріхи. Це відбирає в нас охоту йти до Нього. Якщо моє сумління нажахане, то я вже достатньо наляканий і мені більше не потрібний мисливець, хорт, загонич чи художник, аби мене від Нього відганяти. Моє серце і нечисте сумління досить природно стороняться того, кого я боюся. Страх і жах колються і женуть мене від нього геть, аби я з ним не залишався.

Джерело: Блоґ  В.Горпинчука УКРАЇНСЬКЕ ЛЮТЕРАНСТВО

Детальніше 


 Рубрика: ПРОПОВІДІ

Проповідь пастора Віктора Хаустова на 3-тю неділю по Великодню на Івана 14:1-11 "ДОРОГА" 

 

 IX1 Нехай серце вам не тривожиться! Віруйте в Бога, і в Мене віруйте!  2 Багато осель у домі Мого Отця; а коли б то не так, то сказав би Я вам, що йду приготувати місце для вас?  3 А коли відійду й приготую вам місце, Я знову прийду й заберу вас до Себе, щоб де Я були й ви.  4 А куди Я йду – дорогу ви знаєте.  5 Говорить до Нього Хома: Ми не знаємо, Господи, куди йдеш; як же можемо знати дорогу?  6 Промовляє до нього Ісус: Я дорога, і правда, і життя. До Отця не приходить ніхто, якщо не через Мене.  7 Коли б то були ви пізнали Мене, ви пізнали були б і Мого Отця. Відтепер Його знаєте ви, і Його бачили.  8 Говорить до Нього Пилип: Господи, покажи нам Отця, і вистачить нам!  9 Промовляє до нього Ісус: Стільки часу Я з вами, ти ж не знаєш, Пилипе, Мене? Хто бачив Мене, той бачив Отця, то як же ти кажеш: Покажи нам Отця?  10 Чи не віруєш ти, що Я в Отці, а Отець у Мені? Слова, що Я вам говорю, говорю не від Себе, а Отець, що в Мені перебуває, Той чинить діла ті.  11 Повірте Мені, що Я в Отці, а Отець у Мені! Коли ж ні, то повірте за вчинки самі. 

 Благодать вам та мир від Бога Отця нашого й Господа Ісуса Христа!

    Сьогодні буде проголошена друга проповідь на Слово Боже із Євангелія від Івана, розділ 14-й, вірші 1-11. І головним віршем знову буде 6-й: “Промовляє [...] Ісус: Я дорога, і правда, і життя. До Отця не приходить ніхто, якщо не через Мене”. Сьогодні ми зосередимо нашу увагу саме на слові дорога. І допоможе нам в наших роздумах попередній 5-й вірш. “Говорить до Нього Хома: Ми не знаємо, Господи, куди йдеш; як же можемо знати дорогу?”. 

Детальніше


 Рубрика: БОГОСЛОВСЬКА ДУМКА 

Мартін Лютер: Очищатися від старої розчини 

Luther-16      Павло не говорить про розчину взагалі – він наказує очиститися від «старої розчини», маючи на увазі, що може бути розчина нова. На нього, безперечно, має вплив пошана до слів Господа Христа (Мт. 13:33), де Він порівнює Царство Небесне ще й з розчиною. У цьому ж разі розчина не може бути поганою за якістю – радше, той предмет, який буде змішано з цією розчиною, має виробити добрий, новий хліб. Тут мова йде про Слово Боже, проповідування Євангелія, яким ми стаємо членами Царства Христового або ж Християнської Церкви. Хоча Євангеліє виглядає злиденним і світ його відкидає і зневажає, його сила попри це така, що де лишень воно з’являється там воно знаходить і намножує учнів, у яких воно діє – воно перетворює їх, даючи їм свої власні особливості так само як і розчина передає свою силу тісту і викликає його ріст.

… Але говорить тут[1] Павло про стару, недієву і непотрібну розчину. Він має на увазі вчення, погляди чи спосіб життя, який виникає зі Старого Адама, з плоті та крові і ту розчину яка є руйнівною щодо чистої, нової доктрини або ж природи, відновленої християнством. Пізніше він називає її «розчиною злоби й лукавства» і в даному вірші спонукає коринтян бути новим, чистим тістом.

Детальніше

Рубрика ЗНАЙОМСТВО З БОГОМ 

ЩО МЕНІ ЗРОБИТИ, ЩОБ СПАСТИСЯ?

 І підійшов ось один, і до Нього сказав: Учителю Добрий, що маю зробити я доброго, щоб мати життя вічне? (Мт.19:16)

 У житті кожної людини буває момент. коли вона задумується над питаннями: „Що буде після смерті? Чи справді фізична смерть є кінцем життя? Чи існує вічне блаженство та вічне покарання за гріх? Якщо є Бог-Суддя, тоді як я можу виправити свої помилки, щоб Бог мене не засудив?

Тобто: ЯК МОЖНА СПАСТИСЯ? ЯК ОТРИМАТИ ЖИТТЯ ВІЧНЕ?” 

З таким питанням до Ісуса підійшов юнак:

Hoffman-ChristAndTheRichYoungRuler

 Генріх Хоффман (1824-1911). Ісус і Багатий юнак (1881) 

Детальніше


Рубрика: СТАТТІ

Пастир Віктор Хаустов

Німецький внесок в  історію Харкова або Вони «наші» – Шульци, Вінклери, Штейни...

2010-56-БЕРЕЗІЛЬОстанніми роками і політики, і різноманітні громадянські діячі час від часу (особливо напередодні чергових виборів) гучно заявляють про необхідність об'єднання країни, про потребу подолати „непримиренні протиріччя” між Сходом та Заходом. Якщо ж придивитися уважно, то побачимо, що Україна поділена не тільки на Схід та Захід. Поділи чи тріщини в стосунках часто проходять між старшим та молодшим поколінням, між мешканцями села та міста, між різними соціальними прошарками населення... Нерідко ці шпарини проходять по наших сім'ях та по наших душах.

Ці тріщини зачіпають і стосунки між представниками різних національностей, що мають спільне українське громадянство та складають разом офіціозне поняття „український народ”. Але сухі цифри національного складу країни і сприймаються сухо. Інша справа – особисті стосунки із нашими сусідами та родичами, роботодавцями чи підлеглими. І тут варто пам'ятати, що кожен, хто чесно працює в Україні, вже робить внесок в її розбудову. Як пожартували музиканти ТАНКУ НА МАЙДАНІ КОНГО: „Ми – українці... І всі навкруги нас теж українці. Навіть отой, що питає „Как дела?”, – теж українець. Але він цього ще не розуміє.” І щоб швидше усвідомити себе українцем, людині потрібно не так і багато: щоб влада, яку він вибирає, ставилася до нього по-людськи, щоб добробут зростав, щоб наш прапор піднімався під час нагородження спортсменів на світових змаганнях, щоб хотілося співати гімн після перемоги футбольної збірної... Щоб українцям не доводилося мандрувати до чужих країв „на заробітки”, а натомність щоб громадяни розвинених держав вкладали інвестиції та реалізовували свої таланти в Україні. А згодом хтось з таких „варягів” чи їх дітей може стати окрасою української культури. Як свого часу Марко Вовчок (росіянка Марія Вілінська), чи німці Майк Йогансен, Юрій Клен (псевдонім Освальда Бургардта), Юрій Шерех-Шевельов (при народженні Георг Шнейдер).

Детальніше

Слово пастиря

Слава Ісусу Христу!
Дорогі брати та сестри!

Громада ВСІХ СВЯТИХ Української Лютеранської Церкви у Харкові рада вітати Вас на своєму оновленому офіційному сайті! Для християн є природним не мовчати, а свідчити про люблячого Господа, Який „нас спас не з діл праведности, що ми їх учинили були, а з Своєї милости через купіль відродження й обновлення Духом Святим, Якого Він щедро вилив на нас через Христа Ісуса, Спасителя нашого, щоб ми виправдались Його благодаттю, і стали спадкоємцями за надією на вічне життя” (Титу 3:5-7).


В сучасному світі, в якому новітні комунікативні засоби відіграють надважливу роль, природним є широке використання Інтернету для євангелізації. Сподіваємося, що з Божої ласки наша сторінка також буде сприяти поширюванню Доброї Новини про Ісуса. На момент, коли пишуться ці рядки, сайт ще знаходиться в адмініструванні, тому на нього ще не викладено весь підготовлений матеріал. Найближчим часом на нашій сторінці під рубрикою „Для тих, хто ще не знає Христа” (або „Учителю Добрий, що маю зробити ..., щоб мати життя вічне?” (Мт.20:16), з'явиться пояснення Божого плану спасіння, який має назву ВЕЛИКИЙ ОБМІН. Коротко підсумувати цей БЛАЖЕННИЙ ОБМІН можна так: Ісус Христос забрав всі наші гріхи на Себе, дарувавши нам Свою праведність: „А Він був ранений за наші гріхи, за наші провини Він мучений був, кара на Ньому була за наш мир, Його ж ранами нас уздоровлено! Усі ми блудили, немов ті овечки, розпорошились кожен на власну дорогу, і на Нього Господь поклав гріх усіх нас!” (Іс.53:5-6). Іншими словами, „Того, Хто не відав гріха, Він учинив за нас гріхом, щоб стали ми Божою правдою [праведністю] в Нім!” (2Кор.5:21). Ця Добра Новина про прощення в Ісусі всіх наших гріхів приводить нас до покаяння, дарує нам віру та веде до нового життя з Богом.
Тому ми плануємо розмістити на нашому сайті Біблію в електронному форматі, бо тільки із Слова Божого ми можемо пізнати Спасителя, і тільки перебуваючи в Слові Божому (та будучи причасниками тіла і крові Христа) ми можемо бути збережені в цій спасаючій вірі.
Для тих братів і сестер, що вже знають Христа як свого особистого Спасителя та бажають краще пізнати християнську віру в лютеранському викладі ми розмістимо і Лютеранські віросповідання, бо, як ми віримо, вони є правдивим поясненням Святого Письма. Лютеранська церква, наполягаючи на необхідності реформування доктрини і практики Церкви на підставі Слова Божого, також поважає добрі церковні традиції, наприклад, церковне мистецтво, літургію, використання церковного календаря (звісно, якщо вони не суперечать Писанням). УЛЦ є східнообрядовою церквою, отже у відповідних розділах Ви зможете знайти календар на поточний рік, ознайомитися з реформованою Т.Ярчуком літургією Івана Златоуста та почути її фрагменти та гімни у виконанні хору Громади УЛЦ ВОСКРЕСІННЯ (Київ).
У розділі „Молитви” будуть вміщені молитви та псалми із Біблії та інші молитви, що вкорінені у здоровій біблійній доктрині. Розділ „Бібліотека” вміщатиме як праці класиків лютеранського богослов'я, так і роботи сучасних авторів. Розділ „Сайти” також допоможе знайти цікаву інформацію на інших (зазвичай конфесійних лютеранських) сайтах, порталах та блоґах.
В той же час у розділі „Проповіді” вміщені тільки ті проповіді, що були виголошені в Громаді ВСІХ СВЯТИХ. Розділ „Статті” також буде включати праці пасторів (сподіваємось, в майбутньому і мирян) саме місцевої громади. Із поточним життям в Громаді можна познайомитися в розділах „Новини”, „Фотогалерея” та „Аудіо і Відео”.
Поки що функціонує тільки українська сторінка, в майбутньому ми сподіваємося створити паралельні російську та англійські сторінки.

Пастир та Громада ВСІХ СВЯТИХ дякують інтернет-менеджеру Українського Біблійного Товариства брату Олександру Султану (Церква „ЖИВОЙ РОДНИК”, місто Херсон) за розробку дизайну та забезпечення технічної сторони роботи цього сайту. Також ми дякуємо всім братам і парафіям, які дозволили розмістити свої матеріали на нашій сторінці. І, звісно, не забуваймо, що вся слава належить Господеві. Отже, „Дякую Богові своєму при кожній згадці про вас...” (2Кор.9:15).

„І нехай мир Божий, що вищий від усякого розуму, береже серця ваші та ваші думки у Христі Ісусі!” (Фил.4:7) Амінь!

2010-11-10 День Мартіна Лютера

Віктор Хаустов, пастир Громади ВСІХ СВЯТИХ УЛЦ, м. Харків, Україна.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Календар

СвятийДухХрест2

Молитви

Duerer-Prayer2

 

Події

ср. трав. 24 @00:00 - 11:59PM
Білий
ср. трав. 24 @00:00 - 11:59PM
Білий
ср. трав. 24 @00:00 - 10:00PM
Біблія за рік на сьогодні
ср. трав. 24 @00:03 - 11:59PM
День Св. Кирила та Мефодія
ср. трав. 24 @00:20 - 11:59PM
Молитва за язичників
ср. трав. 24 @05:00 - 11:59AM
Молитва у середу зранку (тиждень 4) (ММ)
ср. трав. 24 @05:01 - 11:59AM
Вранішня молитва у середу (УЄМ)
ср. трав. 24 @10:00 - 12:00PM
Літургійні читання дня: День Мефодія та Кирила
ср. трав. 24 @17:00 - 11:59PM
Молитва у середу увечері (тиждень 4) (ММ)
ср. трав. 24 @17:01 - 11:59PM
Вечірня молитва у середу (УЄМ)
чт. трав. 25 @00:00 - 11:59PM
Білий
чт. трав. 25 @00:20 - 11:59PM
Молитва за язичників

Аудіо проповіді

st peter preaching in the presence of st mark big

Аудіо музика

Gaudenzio Ferrari 002

Українське лютеранство

Blog-V-Gorpynchuka

Блог п. Т.Коковського

Blog-Tarasa-Kokovskogo

Віттенберзький соловей

Wittenberg-Nightingale

Семінарія Св.Софії

УЛБ-222