Ми проповідуємо Христа розп'ятого (1Кор.1:23)

А Він був ранений за наші гріхи, за наші провини Він мучений був, кара на Ньому була за наш мир,
Його ж ранами нас уздоровлено! Усі ми блудили, немов ті овечки, розпорошились кожен на власну дорогу,
і на Нього Господь поклав гріх усіх нас! 
(Ісаї 53:5,6)

Ukrainian English Russian

Запрошуємо Вас на Богослужіння

 у неділю о 10.00 за адресою м. Харків, вул.Чернишевська, 59 (Будинок Письменника)

Докладніше 


АКТУАЛЬНЕ 


 Рубрика: ТЕЛЕПРОГРАМИ

Телепрограма "ЧАС РЕФОРМАЦІЇ"

Наша Громада представляє телепрограму "ЧАС РЕФОРМАЦІЇ" на місцевому телеканалі Р1 щоп'ятниці о 20.25.

Також дивіться на офіційному youtube-каналі нашої парафії

.

Тут пропонуємо 23-й випуск "ХРИЩЕННЯ ГОСПОДНЄ" 

Детальніше 

 Мурильо-Хрищення ІсусаРубрика: ЦЕРКОВНЕ СВЯТО

19 січня: Свято Хрищення Господнього 

     Сьогодні завершуються 12 днів Різдва і розпочинається пора Богоявлення, яка триває до початку Великого посту. У Різдві Бог з'являється, як людина, а в Богоявленні цей Син Людський з'являється перед світом, як Бог. Те, що Христос стався людиною, доказів не потребувало. Але те, що ця Людина є Бог, потребувало доказу. Таким доказом були слова останнього пророка Старого Заповіту Івана Христителя: "Оце Агнець Божий, що на Себе гріх світу бере" (Ів. 1:29), слова Отця: "Це Син Мій Улюблений, що Його Я вподобав" (Мт. 3:17) і сходження та перебування на Спасителеві Христові Святого Духа (Мт. 3:16). Згодом божественність Христа буде доведена багатьма ознаками та чудесами. Церква про це свідчить у своїх піснеспівах: "Як в Йордані христився Ти, Господи, тоді об'явилася пошана Трійці; бо голос Вітцівський свідчив про Тебе, улюбленим Сином Тебе називаючи, а Дух у постаті голуба ствердив Слово об'явлене. Слава Тобі, Христе Боже, що явився і світ просвітив!.." 

Ілюстрація: Бартоломео Естебан Мурільо (1617-1682). Хрищення Господнє.

Джерело: Блоґ  В.Горпинчука УКРАЇНСЬКЕ ЛЮТЕРАНСТВО 

Детальніше

08.24-Nezalejnist-820Рубрика: ГРОМАДСЬЕЕ СВЯТО

22 січня: Молитва на День Соборності України (Злуки) 

     Дорогий Небесний Отче! Дякуємо тобі за дар мати незалежну Україну, що постягається від Дінця і до Карпат, від Десни і до Чорного моря. Ми знаємо, Господи, що це Ти „ввесь рід людський ... з одного створив, щоб замешкати всю поверхню землі, і призначив окреслені доби й границі замешкання їх.” (Дії 17:26). Отже, Твоїм даром є і наша земля. І Ти дав мудрість і наснагу синам українського народу із Сходу та Заходу проголосити Злуку всіх українських земель майже століття тому. Боже, ми знаємо, що всякий дар досконалий – походить від Тебе, Отця світил. Але ми – грішники. Ми часто не можемо найкращим чином розпорядитися Твоїми дарами. Наші попередники – і провідники, і проста людність – тоді не змогли зберегти Соборну Україну. Через наші гріхи ми пройшли через багато жахливих випробувань у ХХ-му столітті. Але Ти – милостивий. Ти дарував нам Свободу. Ти відновив нашу державу в кордонах близьких до етнічних. Ми дякуємо тобі за це. Ми просимо Тебе: „Дай нам розуміти, що ми не можемо мати ніяких благословень, якщо не будемо злучені з Тобою

Детальніше

 Ährenkranz Luther-Porträt Chranah Lucas 156Рубрика: ЦЕРКОВНЕ СВЯТО

Мартін Лютер: Християнин дивиться по-іншому

    Ось так діє світ. Ніхто не дивиться на свого ближнього незатуманеними очима крім християнина, зір якого глибокий і сильний. Він дивиться на своїх ворогів очима милосердя і співчуття та не бажає їм жодного зла. Навіть коли його ворог розгніваний і сердиться на нього, він думає собі: «Це велике цабе – нещасна людина, вона – вже засуджена, чому ж я повинен бажати йому ще більшого зла? Якщо мій ворог далі таке буде робити, то він належить самому дияволу».  До цієї людини він відчуває співчуття і з радістю побачить її спасенною. Інші дивляться на свого ближнього очима ненависті, заздрості та гордині. Ось так і на нас дивляться вони як на лиходіїв. Про це каже Господь: «Не судіть за обличчям, але суд справедливий чиніть, тобто на Моє діло і на Мене дивіться справедливо».

    Це було записано нам на приклад і для нашої втіхи, аби ми не тривожились, коли таке саме буде відбуватись з нами. Істина проголошується і її чують, але нам за неї докоряють, як обманщикам. І хоча свою позицію ми захищаємо у найдоречніший спосіб і робимо її яснішою від сонця, нас все-одно засуджують і паплюжать. 

Джерело: Блоґ  В.Горпинчука УКРАЇНСЬКЕ ЛЮТЕРАНСТВО, 15.01.2018р.

Докладніше 

Murillo 1617-1682 St. John the Baptist with the Scribes and PhariseesРубрика: ПРОПОВІДІ 

Проповідь пастора Віктора Хаустова на Івана 1:6-8, 19-28 "СІДОЦТВО ІВАНА ХРИСТИТЕЛЯ" (на 3-тю неділю Адвенту)

Благодать вам і мир від Бога Отця і Господа Ісуса Христа!

     Сьогодні буде проголошено Слово Боже із Євангелія від Івана: розділ 1, вірші з 6 по 8 та із 19 по 28. І, як ми щойно чули, тут оповідається про зустріч Івана Христителя із представниками єрусалимського священства.

     Сьогодні я пропоную подумати про те, чи є щось спільне у Івана та тих священиків і Левитів, які мали із ним дискусію? І, згадуючи Новий Заповіт, ми можемо подумати: що спільного у цього Божого чоловіка із цими зарозумілими релігійними лідерами? Що спільного? – Хіба що фах: Іван проповідував, фарисеї та священики також навчали Слова Божого. Але, певно, їхнє ставлення до Божої справи було абсолютно різне.

     Наш же сьогоднішній текст привертає увагу до іншої подібності: і Іван, і священики та Левити були посланими. „Був один чоловік, що від Бога був посланий, йому ймення Іван.” (в.6). „Юдеї послали були з Єрусалиму священиків та Левитів, щоб спитали його: Хто ти такий?” (в.19) Отже, Іван Христитель був посланцем, чи послом, буквально, – апостолом від Бога. І до цього Божого посланця приходять посли, чи то апостоли від людей, від релігійних лідерів Ізраїлю. Подивимося на зустріч цих світоглядів, проаналізуймо, що їх цікавить, проаналізуймо їхні свідчення.

     Отже, Іван свідчив про Бога та переймався спасінням грішників: „Він прийшов на свідоцтво, щоб засвідчити про Світло, щоб повірили всі через нього” (в.7).

я Його на їхніх чолах. 5 А ночі вже більше не буде, і не буде потреби в світлі світильника, ані в світлі сонця, бо освітлює їх Господь, Бог, а вони царюватимуть вічні віки. (Переклад Івана Огієнка)

Докладніше

01.31-confessionofstpeterРубрика: ЦЕРКОВНЕ СВЯТО

31 січня:  День Віровизнання Св. Петра

    Сьогодні ми згадуємо про віровизнання Св. Петра. Воно не постало з нахилу Петрового серця, а було об'явлене йому Отцем. Причину важливості цього віровизнання видно з Ісусової відповіді: "Ти - Скеля [грецьке - Петрос], і на скелі [грецьке - Петра] оцій побудую Я Церкву Свою" (Матвія 16:18). Як народ Божий в Старому Заповіті почався з особи Авраама, скелі, з якої були витесані Божі люди (Ісаї 51:1-2), так і народ Божий в Новому Заповіті, починається з особи Петрової, сповідання якого - скеля, на якій Христос збудує Свою Церкву. Але Петро не був один ("ключі" дані йому в Матвія 16:19 були дані всім учням в Матвія 18:18 та Івана 20:21-23). Як каже нам Св. Павло, Петро та інші апостоли разом із іншими пророками покладені в основу Церкви, наріжним каменем якої є Сам Христос (Ефесян 2:20). Тож віровизнання Св. Петра - свідчення цілого апостольського гурту і основоположне в будівлі Християнської Церкви. Таким чином Церква віддає подяку Богові за Св. Петра та інших апостолів, які навчали Христову Святу Церкву Його божественній та спасенній правді.

Джерело: Блоґ В.Горпинчука УКРАЇНСЬКЕ ЛЮТЕРАНСТВО.

Докладніше

Рубрика: СЛОВО БОЖЕ НА ЦЕЙ ДЕНЬ

НОВЕ ІМ'Я

Ісусом назвали Його. Луки 2:21 

Painting from the Menologion of Basil II c. 1000 AD

Представлення Христа у храмі. The Menologion of Basil II (близько 1000 року). 

     Сьогодні починається новий рік. Але скільки новизни принесуть нові дні? Нове - це щось таке, чого ми не відчували раніше. Для християнина не є новизною перегортання сторінки календаря. Новизна пов'язана з новою людиною - Ісусом Христом. Бог дав Його світові, щоб ми відчули те, чого не відчували раніше - життя.

Докладніше  

 ChemnitzColor4Рубрика: БОГОСЛОВСЬКА ДУМКА

Мартін Хемніц: Спасіння від добрих діл не залежить

    Як раніше вже зазначалося, виправдання і наше спасіння не залежать від наших діл, а лише від послуху, страждань і смерті Христових, і воно приймається і застосовується до нас лише вірою, і таким чином складається із даремного примирення та прощення гріхів (Римлян 4:7, 16)... Через те, що Писання визначає і захищає із однаковою старанністю статтю про спасіння (Римлян 4:6; 11:5, 6; Ефесян 2:8, 9; 2 Тимофія 1:9; Тита 3:5), то Лютер також вірно і належним чином відкинув та виключив цю заяву (про те, що добрі діла є необхідними для спасіння) із наших церков.

Мартін Хемніц, Довідник: Служіння, Слово і Таїнства

Джерело: Блоґ  В.Горпинчука УКРАЇНСЬКЕ ЛЮТЕРАНСТВО, 17 січня 2018 року

Докладніше

 Sveta-3Рубрика: ТВОРЧІСТЬ 

Світлана Хаустова: "РУКИ ХРИСТА" (переклад-переспів гімну)

 

Gm D Gm
Руки любові –  це руки Христа,
Gm D Gm
Добрі і лагідні руки;
Cm Gm
Кров на долонях червоно-густа –
D
Знак катування і муки.
Gm Cm
Кров на долонях червоно-густа –
Gm D Gm
Знак катування і муки.

     

 

Докладніше

 Рубрика: ТЕЛЕАРХІВ

Презентація книги Д.Дойчландера «Богослов’я хреста» на харківському ОТБ Єпископом УЛЦ В’ячеславом Горпинчуком, поетом Степаном Сапеляком, пастирямі Нілом Шрейдером та Віктором Хаустовим (програма ХАРКІВ ОН ЛАЙН) 12 січня 2012 року

 .

Докладніше 

 Рубрика: ХРИСТИЯНСЬКИЙ АФОРИЗМ

  

У молитві ми говормо до Бога,

- у Святих Писаннях Бог говорить з нами. 


Аврелій Августин

Antonio Rodríguez - Saint Augustine-800   Saint Augustine and Saint Monica 

Докладніше 

Рубрика ЗНАЙОМСТВО З БОГОМ 

ЩО МЕНІ ЗРОБИТИ, ЩОБ СПАСТИСЯ?

 І підійшов ось один, і до Нього сказав: Учителю Добрий, що маю зробити я доброго, щоб мати життя вічне? (Мт.19:16)

 У житті кожної людини буває момент. коли вона задумується над питаннями: „Що буде після смерті? Чи справді фізична смерть є кінцем життя? Чи існує вічне блаженство та вічне покарання за гріх? Якщо є Бог-Суддя, тоді як я можу виправити свої помилки, щоб Бог мене не засудив?

Тобто: ЯК МОЖНА СПАСТИСЯ? ЯК ОТРИМАТИ ЖИТТЯ ВІЧНЕ?” 

З таким питанням до Ісуса підійшов юнак:

Hoffman-ChristAndTheRichYoungRuler

 Генріх Хоффман (1824-1911). Ісус і Багатий юнак (1881) 

Докладніше


Рубрика: РАДІОПРОГРАМИ

Радіопрограма "ІМЕНА": пастор Віктор Хаустов: «Видатні лютерани Харкова» 

..

Докладніше

Слово пастиря

Слава Ісусу Христу!
Дорогі брати та сестри!

Громада ВСІХ СВЯТИХ Української Лютеранської Церкви у Харкові рада вітати Вас на своєму оновленому офіційному сайті! Для християн є природним не мовчати, а свідчити про люблячого Господа, Який „нас спас не з діл праведности, що ми їх учинили були, а з Своєї милости через купіль відродження й обновлення Духом Святим, Якого Він щедро вилив на нас через Христа Ісуса, Спасителя нашого, щоб ми виправдались Його благодаттю, і стали спадкоємцями за надією на вічне життя” (Титу 3:5-7).


В сучасному світі, в якому новітні комунікативні засоби відіграють надважливу роль, природним є широке використання Інтернету для євангелізації. Сподіваємося, що з Божої ласки наша сторінка також буде сприяти поширюванню Доброї Новини про Ісуса. На момент, коли пишуться ці рядки, сайт ще знаходиться в адмініструванні, тому на нього ще не викладено весь підготовлений матеріал. Найближчим часом на нашій сторінці під рубрикою „Для тих, хто ще не знає Христа” (або „Учителю Добрий, що маю зробити ..., щоб мати життя вічне?” (Мт.20:16), з'явиться пояснення Божого плану спасіння, який має назву ВЕЛИКИЙ ОБМІН. Коротко підсумувати цей БЛАЖЕННИЙ ОБМІН можна так: Ісус Христос забрав всі наші гріхи на Себе, дарувавши нам Свою праведність: „А Він був ранений за наші гріхи, за наші провини Він мучений був, кара на Ньому була за наш мир, Його ж ранами нас уздоровлено! Усі ми блудили, немов ті овечки, розпорошились кожен на власну дорогу, і на Нього Господь поклав гріх усіх нас!” (Іс.53:5-6). Іншими словами, „Того, Хто не відав гріха, Він учинив за нас гріхом, щоб стали ми Божою правдою [праведністю] в Нім!” (2Кор.5:21). Ця Добра Новина про прощення в Ісусі всіх наших гріхів приводить нас до покаяння, дарує нам віру та веде до нового життя з Богом.
Тому ми плануємо розмістити на нашому сайті Біблію в електронному форматі, бо тільки із Слова Божого ми можемо пізнати Спасителя, і тільки перебуваючи в Слові Божому (та будучи причасниками тіла і крові Христа) ми можемо бути збережені в цій спасаючій вірі.
Для тих братів і сестер, що вже знають Христа як свого особистого Спасителя та бажають краще пізнати християнську віру в лютеранському викладі ми розмістимо і Лютеранські віросповідання, бо, як ми віримо, вони є правдивим поясненням Святого Письма. Лютеранська церква, наполягаючи на необхідності реформування доктрини і практики Церкви на підставі Слова Божого, також поважає добрі церковні традиції, наприклад, церковне мистецтво, літургію, використання церковного календаря (звісно, якщо вони не суперечать Писанням). УЛЦ є східнообрядовою церквою, отже у відповідних розділах Ви зможете знайти календар на поточний рік, ознайомитися з реформованою Т.Ярчуком літургією Івана Златоуста та почути її фрагменти та гімни у виконанні хору Громади УЛЦ ВОСКРЕСІННЯ (Київ).
У розділі „Молитви” будуть вміщені молитви та псалми із Біблії та інші молитви, що вкорінені у здоровій біблійній доктрині. Розділ „Бібліотека” вміщатиме як праці класиків лютеранського богослов'я, так і роботи сучасних авторів. Розділ „Сайти” також допоможе знайти цікаву інформацію на інших (зазвичай конфесійних лютеранських) сайтах, порталах та блоґах.
В той же час у розділі „Проповіді” вміщені тільки ті проповіді, що були виголошені в Громаді ВСІХ СВЯТИХ. Розділ „Статті” також буде включати праці пасторів (сподіваємось, в майбутньому і мирян) саме місцевої громади. Із поточним життям в Громаді можна познайомитися в розділах „Новини”, „Фотогалерея” та „Аудіо і Відео”.
Поки що функціонує тільки українська сторінка, в майбутньому ми сподіваємося створити паралельні російську та англійські сторінки.

Пастир та Громада ВСІХ СВЯТИХ дякують інтернет-менеджеру Українського Біблійного Товариства брату Олександру Султану (Церква „ЖИВОЙ РОДНИК”, місто Херсон) за розробку дизайну та забезпечення технічної сторони роботи цього сайту. Також ми дякуємо всім братам і парафіям, які дозволили розмістити свої матеріали на нашій сторінці. І, звісно, не забуваймо, що вся слава належить Господеві. Отже, „Дякую Богові своєму при кожній згадці про вас...” (2Кор.9:15).

„І нехай мир Божий, що вищий від усякого розуму, береже серця ваші та ваші думки у Христі Ісусі!” (Фил.4:7) Амінь!

2010-11-10 День Мартіна Лютера

Віктор Хаустов, пастир Громади ВСІХ СВЯТИХ УЛЦ, м. Харків, Україна.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Календар

СвятийДухХрест2

Молитви

Duerer-Prayer2

 

Аудіо проповіді

st peter preaching in the presence of st mark big

Аудіо музика

Gaudenzio Ferrari 002

Час Реформації

ЧАС РЕФОРМАЦІЇ - заставка

Українське лютеранство

Blog-V-Gorpynchuka

Блог п. Т.Коковського

Blog-Tarasa-Kokovskogo

Віттенберзький соловей

Wittenberg-Nightingale

Семінарія Св.Софії

УЛБ-222