Ми проповідуємо Христа розп'ятого (1Кор.1:23)

А Він був ранений за наші гріхи, за наші провини Він мучений був, кара на Ньому була за наш мир,
Його ж ранами нас уздоровлено! Усі ми блудили, немов ті овечки, розпорошились кожен на власну дорогу,
і на Нього Господь поклав гріх усіх нас! 
(Ісаї 53:5,6)

Ukrainian English Russian

Календар подій

День Св. Нестора Літописця

П’ятниця, 09 Листопад 2018, 12:01 - 11:59

9 листопада: День Св. Нестора Літописця 

11.09-Nestor-cave

      Сьогодні ми дякуємо Господу за Св. Нестора Літописця (прибл. 1056 - 1114 р. р. по Р. Х.), нашого земляка і автора славетної Повісті Врем'яних Літ, в якій Св. Нестор, розглядаючи історію нашого краю, звеличує, зокрема, християнську віру та її вплив на становлення нашої цивілізації. Саме завдяки Св. Нестору Літописцю і його творові, українство святкує День української писемності та мови, за яку ми також сьогодні дякуємо Господу і просимо в Нього, аби ми, подібно до Св. Нестора Літописця, користувалися нашою рідною мовою для збудування і для поширення Євангелія Христового в нашому рідному краї.  Зі святом!

11.09-Wiktor Michajlowitsch Wassnezow 106143x4340

Віктор Васнєцов (1848-1926). Богородиця з Господом, Нестор-Літописець, Свята Ольга та інші святі.. 

Молитва на День Св. Нестора Літописця:

      Всемогутній Боже!  Ти підняв з-посеред нашого народу Свого слугу, Св. Нестора Літописця, аби він через свою працю звеличував і прославляв Твоє діло в нашому краю. Дай і нам такої любові до рідного народу, щоб і наша праця звеличувала Твоє діло в Україні; через Ісуса Христа, Твого Сина, а нашого Господа, Який живе і царює з Тобою і Святим Духом, один Бог, нині і повіки віків. Амінь.

Зі Скарбниці щоденної молитви 

Джерело: Блоґ  В.Горпинчука УКРАЇНСЬКЕ ЛЮТЕРАНСТВО  09.11.2015р.

 Сьогодні ми дякуємо Господу за Св. Нестора Літописця. Все життя і служіння Нестора пов’язано із Києвом. Тут він народився близько 1056р., у Києво-Печерській лаврі прийняв чернечий постриг, тут і упокоївся близько 1114р. Головною працею його життя стало впорядкування першого літопису Давньої Русі-України – «Повісті минулих літ». Також Св. Нестор є автором житій Феодосія Печерського та Бориса і Гліба. Житіє самого Нестора вперше з’явилося в Києво-Печерському патерику 1661р.

«Повість минулих літ» — перша в Київській Русі пам'ятка, в якій історія держави показана на широкому тлі світових подій. Починає свій літопис Нестор молитвою: «Літописець Руський з Богом, починаємо, Отче, благослови!» Висвітлюючи історію східних слов’ян та князівської влади, починає Нестор відлік історії від Потопу. Можливо, кульмінацію літопису є історія про утвердження християнства на Русі, зокрема саме від нього ми досить докладно знаємо про життя Св. Ольги та її онука Св. Володимира Христителя. Оповідаючи про виникнення слов'янської писемності, Нестор водночас сам виступає продовжувачем традиції, що започаткувано Святими Кирилом і Мефодієм, які використовували писемність для поширення Євангелія.

Св. Нестор є автором багатьох афоризмів, які часом укорінені в Біблії та творах отців церкви.

З 1997 року 9 листопада також святкується День Української Писемності.

11.09-Vasnetcov-Nestor 11.09-14 2 List of Radzivill Chron-800

Ліворуч: Віктор Васнєцов (1848-1926). Нестор-Літописець. Праворуч: Повість минулих літ. 14-й лист Радзивіловського літопису (15ст.). Опис походу Олега на Царград.

Молитва на День Нестора Літописця

Господи Боже, Який ведеш нас через роки історії! Ці роки народи датують чи від часу Створення світу, чи від Різдва Христового. Але з часу гріхопадіння всі літописи людства, як і хронічки наших днів – сповнені гріха. Сповнені підступу і ворожнечі проти своїх ближніх, сповнені ворожнечі і повстання проти Тебе. Сьогодні, коли ми згадуємо Нестора Літописця, який уклав перший український літопис, просимо, що коли й наші дні писані кров’ю, то нехай наш гріх буде змитий Кров’ю Твого Єдинородного Сина Ісуса Христа. Прийми наше покаяння за всі наші переступи, залічи нам у праведність наше бажання змінити цей жахливий стан речей, залічи нам у праведність наше цілковите покладання на Ісуса – нашого Спасителя. Молимо Тебе за ворогів нашої країни: нехай вони пізнають Тебе в усій силі Твого гніву та в усій глибині Твоєї незбагненної Любові. Бо Ти не хочеш смерті грішника, бо Ти пробачаєш всякому, хто в Тебе просить прощення. Бо тільки Ти змінюєш ворожнечу на мир – на мир, що вищий всякого розуміння. Амінь.

9 листопада 2014 року

Пастир Віктор Хаустов. Молитви ВСІХ СВЯТИХ, Харків.

  

Назад

Календар

СвятийДухХрест2

Молитви

Duerer-Prayer2

 

Аудіо проповіді

st peter preaching in the presence of st mark big

Аудіо музика

Gaudenzio Ferrari 002

Час Реформації

ЧАС РЕФОРМАЦІЇ - заставка

Українське лютеранство

Blog-V-Gorpynchuka

Блог п. Т.Коковського

Blog-Tarasa-Kokovskogo

Віттенберзький соловей

Wittenberg-Nightingale

Семінарія Св.Софії

УЛБ-222