Ми проповідуємо Христа розп'ятого (1Кор.1:23)

А Він був ранений за наші гріхи, за наші провини Він мучений був, кара на Ньому була за наш мир,
Його ж ранами нас уздоровлено! Усі ми блудили, немов ті овечки, розпорошились кожен на власну дорогу,
і на Нього Господь поклав гріх усіх нас! 
(Ісаї 53:5,6)

Ukrainian English Russian

Запрошуємо Вас на Богослужіння

 у неділю о 10.30 за адресою м. Харків, вул.Чернишевська, 59 (Будинок Письменника)

Докладніше 


АКТУАЛЬНЕ 


 Рубрика: ТЕЛЕПРОГРАМИ

Телепрограма "ЧАС РЕФОРМАЦІЇ"

Наша Громада представляє телепрограму "ЧАС РЕФОРМАЦІЇ" на місцевому телеканалі Р1 щоп'ятниці о 20.25.

Також дивіться на офіційному youtube-каналі нашої парафії 

 

.

Тут пропонуємо 18-й випуск "ВІТТЕНБЕРЗЬКИЙ ВІВТАР ЛУКАСА КРАНАХА" 

Докладніше


Рубрика: ЛІТУРГІЙНИЙ КОЛІР

Білий літургійний колір дня

День Святого Володимира

2017-05-04-Київ-Собор 36-1600 

Вівтар Громади УЛЦ ВОСКРЕСІННЯ (Київ) по Великодню, травень 2017 року

     Білий – колір чистоти, довершеності та досконалості. Він переважно використовується протягом Великоднього періоду й таким чином допомагає донести послання, що дане через пророка Ісаю: «Прийдіть, і будемо правуватися, говорить Господь: коли ваші гріхи будуть як кармазин, стануть білі, мов сніг; якщо будуть червоні, немов багряниця, то стануть мов вовна вони!» (Іс.1:18). Тріумфальне воскресіння Христа з могили є причиною для цієї радості. Його чистота та непорочність, яку Він має перед Своїм Отцем стає нашою чистотою і нашою непорочністю. У цей же період також святкується й Вознесіння Христове, а використання білого літургійного кольору підкреслює ту істину, що жертва Христа прийнята повністю, наша смерть переможена, а нині ми маємо досконалого Первосвященика, що вознісся на небеса та сидить праворуч Бога-Отця, заступаючись за нас (Еф.4:9-10, Рим.8:34).

Докладніше

 Рубрика: ІСТОРІЯ ЛЮТЕРАНСТВА ХАРКОВА ТА УКРАЇНИ

 

..

Підбірка світлин: «Українська Євангельська Церква Аугзбурзького віросповідання до ІІ-ї світової війни»


07.30-barnes-2Рубрика: ЦЕРКОВНЕ СВЯТО

30 липня: День Св. мученика Роберта Барнса 

 

    Сьогодні ми дякуємо Господу за Св. Роберта Барнеса (Robert Barnes). Він був відданим учнем Мартіна Лютера і вважається за одного з перших лютеранських мучеників. Барнес народився 1495 р. Він став пріором августиніанського монастиря в Кембриджі, Англія. Навернувшись до лютеранського вчення, він ділився Євангелієм із багатьма англійськими вченими через твори та особисті контакти. Під час вигнання до Німеччини він заприятелював з Лютером, а пізніше написав латинський підсумок головних доктрин Ауґсбурзького віросповідання, який мав назву Sententiae.
    Повернувшись до Англії, Барнес розповів про лютеранські доктрини особисто королеві Генрі VIII і спочатку вони були сприйняті позитивно. 1529 року Барнеса було призначено королівським капеланом. Проте політичний і церковний клімат в Англії не був стабільний і 1540 року Барнеса було живцем спалено на стовпі в Смітфілді. Його останнє сповідання віри було видане Лютером, який назвав свого друга Барнеса "добрим, побожним гостем і святим мучеником".

Джерело: Блоґ В.Горпинчука УКРАЇНСЬКЕ ЛЮТЕРАНСТВО

Докладніше

aaron-5e674e8b-c7a6-4b81-89d1-4564c6418cadРубрика: БІБЛІЙНИЙ ВІРШ

Старозаповітні благословення   

  

Нехай Господь поблагословить тебе, і нехай Він тебе стереже!

 

Нехай Господь засяє на тебе лицем Своїм, і нехай буде милостивий до Тебе!

 

Нехай Господь зверне на тебе лице Своє, і хай дасть Тобі мир!

 

Числа 6:24-26

 

Детальніше

 Рубрика: ХРИСТИЯНСЬКИЙ СПІВ

 

..

Гімн   "Як олень прагне до потоку". Співають відвідувачі Літньої Біблійної Школи в Громаді ВСІХ СВЯТИХ, 2008 рік.

Рубрика: ПРОПОВІДІ

Аудіопроповідь пастора В.Хаустова на 1Петра 2:4-10 "ЖИВЕ КАМІННЯ" (на 6-ту неділю по Трійці)

Albert Bredow 1828-1899 winterabend obra

Albert Bredow (1828-1899). Зимовий пейзаж із церквою.

4 Приступайте до Нього, до Каменя живого, дорогоцінного, що відкинули люди Його, але вибрав Бог. 5 І самі, немов те каміння живе, будуйтеся в дім духовий, на священство святе, щоб приносити жертви духовні, приємні для Бога через Ісуса Христа. 

Докладніше

Marquart Kurt RGB1-600Рубрика: БОГОСЛОВСЬКА ДУМКА 

Курт Маркворт: Sola Scriptura i Передання

    Принцип Реформації «Лише Писання» відкидав передання не більше ніж принцип «лише віра» чинив опір добрим ділам, тобто в належному місці. Вся аргументація велася не про те, чи слід шанувати передання, а про те, як слід впізнавати правдиве християнське передання та відрізняти його від фальшивого та шахрайського передання. Ця проблема вже була заполонила Церкву в часи Апостолів (2 Солунян 2:2). Відповідь Реформації  полягала в тому, що лише Біблія є Богом даним пробним каменем, яким слід випробовувати всі заявки на християнську істину. Даючи таку відповідь, Реформація, власне кажучи, залишалася вірною найкращій традиції Церкви, представленій деякими з її найвеличніших отців. 

Докладніше

Lucas-Cranach-d.Ae.-Martin-Luther-um-1543Рубрика: БОГОСЛОВСЬКА ДУМКА

Мартін Лютер: Слухання радості

    Ось та доктрину, за яку ми не лише маємо назву «єресь», але й зазнаємо покарань, а саме: через те, що все ми приписуємо слуханню Слова або ж вірі у Слово – це одне й те саме – а не нашим ділам. Так, у використанні Таїнств і в сповіді ми навчаємо людей дивитися головним чином на Слово так, що ми все відкликаємо від наших діл до Слова. Слухання радості – у Хрищенні, коли кажуть: «Хрищу тебе в Ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа» (Мт. 28:19, 20); «Хто увірує й охриститься, – буде спасений» (Мр. 16:16). Слухання радості – Господня Вечеря, коли сказано: «Це – тіло Моє, що за вас видається» (Лк. 22:19). Слухання радості – у сповіді або ж якщо ж дати їй доречнішу назву – у відпущенні та використанні ключів: «Май віру. Твої гріхи прощені тобі через смерть Христа». Хоча ми спонукаємо людей іти до Таїнств і до відпущення, все-таки ми нічого не навчаємо про гідність наших діл або що є користь від простого виконання діла, як про це зазвичай про Господню Вечерю або радше про їхню жертву, навчають папісти. Ми кличемо людей назад до Слова, щоб головною частиною цілої дії міг бути сам голос Божий і саме слухання. 

Джерело: Блоґ В.Горпинчука УКРАЇНСЬКЕ ЛЮТЕРАНСТВО.

Докладніше

Janna-Tytarenko-2 Рубрика: ТВОРЧІСТЬ 

Жанна Титаренко: Вірші

[Надруковано в часопису УЛЦ «СТЯГ» Число 3 (126) січень-квітень 2014. – С.16.]

        

+++

Боже, не карай мене за минуле

За гріхи, за згаяний час

Бо душа моя смуток чує

І з грудей моїх рветься плач...

Не карай мене за невіру

У якій я весь час жила

Укріпи до Тебе довіру

Не ховай від мене добра. 

     

***

Весняне сонечко гріє мої думки

З яких проростає нове життя

В любові з Ісусом Спасителем

Словом Божим розкрились міцні замки

Зі свободою давши злиття

Та покаянням і прощенням.

Докладніше

 Рубрика: Подія в житті Громади 

 

 .

Артем Бражник (тенор) та Кирило Перепелиця (баритон): Концерт духовної музики в Лютеранській церкві 


Рубрика ЗНАЙОМСТВО З БОГОМ 

ЩО МЕНІ ЗРОБИТИ, ЩОБ СПАСТИСЯ?

 І підійшов ось один, і до Нього сказав: Учителю Добрий, що маю зробити я доброго, щоб мати життя вічне? (Мт.19:16)

 У житті кожної людини буває момент. коли вона задумується над питаннями: „Що буде після смерті? Чи справді фізична смерть є кінцем життя? Чи існує вічне блаженство та вічне покарання за гріх? Якщо є Бог-Суддя, тоді як я можу виправити свої помилки, щоб Бог мене не засудив?

Тобто: ЯК МОЖНА СПАСТИСЯ? ЯК ОТРИМАТИ ЖИТТЯ ВІЧНЕ?” 

З таким питанням до Ісуса підійшов юнак:

Hoffman-ChristAndTheRichYoungRuler

 Генріх Хоффман (1824-1911). Ісус і Багатий юнак (1881) 

Докладніше

Рубрика: ІСТОРІЯ ЛЮТЕРАНСТВА ХАРКОВА ТА УКРАЇНИ

 

..

Геннадій Згурський: «Йоганн Амброзій Розенштраух (1768-1835) як один із засновників наукової танатології» 

Докладніше

Слово пастиря

Слава Ісусу Христу!
Дорогі брати та сестри!

Громада ВСІХ СВЯТИХ Української Лютеранської Церкви у Харкові рада вітати Вас на своєму оновленому офіційному сайті! Для християн є природним не мовчати, а свідчити про люблячого Господа, Який „нас спас не з діл праведности, що ми їх учинили були, а з Своєї милости через купіль відродження й обновлення Духом Святим, Якого Він щедро вилив на нас через Христа Ісуса, Спасителя нашого, щоб ми виправдались Його благодаттю, і стали спадкоємцями за надією на вічне життя” (Титу 3:5-7).


В сучасному світі, в якому новітні комунікативні засоби відіграють надважливу роль, природним є широке використання Інтернету для євангелізації. Сподіваємося, що з Божої ласки наша сторінка також буде сприяти поширюванню Доброї Новини про Ісуса. На момент, коли пишуться ці рядки, сайт ще знаходиться в адмініструванні, тому на нього ще не викладено весь підготовлений матеріал. Найближчим часом на нашій сторінці під рубрикою „Для тих, хто ще не знає Христа” (або „Учителю Добрий, що маю зробити ..., щоб мати життя вічне?” (Мт.20:16), з'явиться пояснення Божого плану спасіння, який має назву ВЕЛИКИЙ ОБМІН. Коротко підсумувати цей БЛАЖЕННИЙ ОБМІН можна так: Ісус Христос забрав всі наші гріхи на Себе, дарувавши нам Свою праведність: „А Він був ранений за наші гріхи, за наші провини Він мучений був, кара на Ньому була за наш мир, Його ж ранами нас уздоровлено! Усі ми блудили, немов ті овечки, розпорошились кожен на власну дорогу, і на Нього Господь поклав гріх усіх нас!” (Іс.53:5-6). Іншими словами, „Того, Хто не відав гріха, Він учинив за нас гріхом, щоб стали ми Божою правдою [праведністю] в Нім!” (2Кор.5:21). Ця Добра Новина про прощення в Ісусі всіх наших гріхів приводить нас до покаяння, дарує нам віру та веде до нового життя з Богом.
Тому ми плануємо розмістити на нашому сайті Біблію в електронному форматі, бо тільки із Слова Божого ми можемо пізнати Спасителя, і тільки перебуваючи в Слові Божому (та будучи причасниками тіла і крові Христа) ми можемо бути збережені в цій спасаючій вірі.
Для тих братів і сестер, що вже знають Христа як свого особистого Спасителя та бажають краще пізнати християнську віру в лютеранському викладі ми розмістимо і Лютеранські віросповідання, бо, як ми віримо, вони є правдивим поясненням Святого Письма. Лютеранська церква, наполягаючи на необхідності реформування доктрини і практики Церкви на підставі Слова Божого, також поважає добрі церковні традиції, наприклад, церковне мистецтво, літургію, використання церковного календаря (звісно, якщо вони не суперечать Писанням). УЛЦ є східнообрядовою церквою, отже у відповідних розділах Ви зможете знайти календар на поточний рік, ознайомитися з реформованою Т.Ярчуком літургією Івана Златоуста та почути її фрагменти та гімни у виконанні хору Громади УЛЦ ВОСКРЕСІННЯ (Київ).
У розділі „Молитви” будуть вміщені молитви та псалми із Біблії та інші молитви, що вкорінені у здоровій біблійній доктрині. Розділ „Бібліотека” вміщатиме як праці класиків лютеранського богослов'я, так і роботи сучасних авторів. Розділ „Сайти” також допоможе знайти цікаву інформацію на інших (зазвичай конфесійних лютеранських) сайтах, порталах та блоґах.
В той же час у розділі „Проповіді” вміщені тільки ті проповіді, що були виголошені в Громаді ВСІХ СВЯТИХ. Розділ „Статті” також буде включати праці пасторів (сподіваємось, в майбутньому і мирян) саме місцевої громади. Із поточним життям в Громаді можна познайомитися в розділах „Новини”, „Фотогалерея” та „Аудіо і Відео”.
Поки що функціонує тільки українська сторінка, в майбутньому ми сподіваємося створити паралельні російську та англійські сторінки.

Пастир та Громада ВСІХ СВЯТИХ дякують інтернет-менеджеру Українського Біблійного Товариства брату Олександру Султану (Церква „ЖИВОЙ РОДНИК”, місто Херсон) за розробку дизайну та забезпечення технічної сторони роботи цього сайту. Також ми дякуємо всім братам і парафіям, які дозволили розмістити свої матеріали на нашій сторінці. І, звісно, не забуваймо, що вся слава належить Господеві. Отже, „Дякую Богові своєму при кожній згадці про вас...” (2Кор.9:15).

І нехай мир Божий, що вищий від усякого розуму, береже серця ваші та ваші думки у Христі Ісусі!” (Фил.4:7) Амінь!

2010-11-10 День Мартіна Лютера

Віктор Хаустов, пастир Громади ВСІХ СВЯТИХ УЛЦ, м. Харків, Україна.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Календар

СвятийДухХрест2

Молитви

Duerer-Prayer2

 

Аудіо проповіді

st peter preaching in the presence of st mark big

Аудіо музика

Gaudenzio Ferrari 002

Час Реформації

ЧАС РЕФОРМАЦІЇ - заставка

Українське лютеранство

Blog-V-Gorpynchuka

Блог п. Т.Коковського

Blog-Tarasa-Kokovskogo

Віттенберзький соловей

Wittenberg-Nightingale

Семінарія Св.Софії

УЛБ-222