Ми проповідуємо Христа розп'ятого (1Кор.1:23)

А Він був ранений за наші гріхи, за наші провини Він мучений був, кара на Ньому була за наш мир,
Його ж ранами нас уздоровлено! Усі ми блудили, немов ті овечки, розпорошились кожен на власну дорогу,
і на Нього Господь поклав гріх усіх нас! 
(Ісаї 53:5,6)

Ukrainian English Russian

Коротке доктринальне твердження української лютеранської церкви

Ми віримо, навчаємо і сповідаємо, що Святе Писання — єдина непомильна норма віри і життя. І як віросповідні лютерани, ми приймаємо за основні та первинні віросповідання віросповідні книги Євангельської Лютеранської Церкви, що містяться у Книзі Злагоди 1580 року, а саме: Апостольський, Нікейський і Афанасіївський Символи Віри; Аугсбурзьке Віросповідання та його Апологію; Шмалькальдські Статті (включаючи Трактат про Владу та Примат Папи); Лютерові Малий та Великий Катехізиси і Формулу Злагоди (Короткий Виклад та Тверде Проголошення), причому віросповідні книги, котрі не перекладені на українську мову, стають офіційним віросповіданням УЛЦ після їхного перекладу та видання українською мовою, відповідно до Статуту УЛЦ. Ми приймаємо ці Віросповідання не настільки наскільки, але через те, що вони погоджуються із Святим Письмом, і ми віримо, що вони є вірним викладенням Божого Слова, котре є вище від усього. Відповідно до Святого Письма і наших Віросповідань, Христос є живим і вічним виявом Божого Слова; Святий Дух створює віру лише через Євангеліє та Таїнства; всі вчення мають зосереджуватись на особі та ділі Христовім і, таким чином, повинні також відображати вірне розрізнення Закону та Євангелія, що веде до визнання того, що доктрина про Виправдання грішника перед святим та справедливим Богом благодаттю, заради Ісуса Христа, через віру є головною статтею віри, котра і визначає, що таке Церква. 

Детальніше...

Хто такі лютерани-1 або чим лютеранство відрізняється від католицизму та православ'я?

Єпископ УЛЦ В’ячеслав Горпинчук

Слава Ісусу Христу! Чим лютеранство відрізняється від католицизму та православ'я? 
Є лише одне кардинальне питання, що є розрізняючим між лютеранством та цими двома релігіями - а саме, спасіння. Як ми досягаємо спасіння? Чи через власні зусилля, чи через заслуги інших людей, чи через молитви угодників, чи якимось іншим чином? Коли Католицька чи Православні церкви навчають, що людина здобуває спасіння через віру та певну співпрацю з Богом, то Лютеранська церква навчає, що наше спасіння приходить лише через віру в Господа нашого Ісуса Христа. «Ми визнаємо, що людина виправдовується вірою, без діл Закону» (Рим. 3:28). Це - єдино можливе вчення про спасіння, про яке навчає Святе Письмо. Саме Святе Письмо є основою нашої віри. Sola Scriptura, sola gratia, sola fide - Лише Святе Письмо, лише благодать, лише віра є принципами лютеранської реформації, які сповідує і наша церква.

Детальніше...

Хто такі лютерани-2 або потреба сіяти чисте Слово Боже

 Єпископ УЛЦ В’ячеслав Горпинчук

З ласки Божої, наприкінці травня авторові цих рядків вдалося побувати з євангелізаційною поїздкою у Харкові, Ізюмі, Донецьку та Запоріжжі. Разом із місцевими пастирями та парафіянами ми запросили до церков майже півтори тисячі людей та поспілкувалися про Христа із кількома десятками чоловіків і жінок у відвідуваних містах.
Часто люди запитували про основну відмінність між лютеранством, православ'ям і католицтвом. Ми пояснювали, що ця відмінність полягає в ставленні до Божого Слова. Адже саме з цього ставлення і виходять усі нинішні розбіжності між усіма християнськими конфесіями.

Детальніше...

Календар

СвятийДухХрест2

Молитви

Duerer-Prayer2

 

Аудіо проповіді

st peter preaching in the presence of st mark big

Аудіо музика

Gaudenzio Ferrari 002

Час Реформації

ЧАС РЕФОРМАЦІЇ - заставка

Українське лютеранство

Blog-V-Gorpynchuka

Блог п. Т.Коковського

Blog-Tarasa-Kokovskogo

Віттенберзький соловей

Wittenberg-Nightingale

Семінарія Св.Софії

УЛБ-222