Ми проповідуємо Христа розп'ятого (1Кор.1:23)

А Він був ранений за наші гріхи, за наші провини Він мучений був, кара на Ньому була за наш мир,
Його ж ранами нас уздоровлено! Усі ми блудили, немов ті овечки, розпорошились кожен на власну дорогу,
і на Нього Господь поклав гріх усіх нас! 
(Ісаї 53:5,6)

Ukrainian English Russian

Хто такі лютерани-1 або чим лютеранство відрізняється від католицизму та православ'я?

Єпископ УЛЦ В’ячеслав Горпинчук

Слава Ісусу Христу! Чим лютеранство відрізняється від католицизму та православ'я? 
Є лише одне кардинальне питання, що є розрізняючим між лютеранством та цими двома релігіями - а саме, спасіння. Як ми досягаємо спасіння? Чи через власні зусилля, чи через заслуги інших людей, чи через молитви угодників, чи якимось іншим чином? Коли Католицька чи Православні церкви навчають, що людина здобуває спасіння через віру та певну співпрацю з Богом, то Лютеранська церква навчає, що наше спасіння приходить лише через віру в Господа нашого Ісуса Христа. «Ми визнаємо, що людина виправдовується вірою, без діл Закону» (Рим. 3:28). Це - єдино можливе вчення про спасіння, про яке навчає Святе Письмо. Саме Святе Письмо є основою нашої віри. Sola Scriptura, sola gratia, sola fide - Лише Святе Письмо, лише благодать, лише віра є принципами лютеранської реформації, які сповідує і наша церква.

Всяка народжена людина є грішною. «Усе повідступало, разом стали бридкими вони, нема доброчинця, нема ні одного!», як про це навчає Святе Письмо в Псалмі 14. І будь-які наші вчинки нам спасіння принести не можуть. Але якщо ми кажемо, що Господь є ініціатором спасіння, а ми повинні зробити свій особистий внесок, то ми знову грішимо, бо в такий спосіб ми зневажаємо і применшуємо Хресну жертву Ісуса Христа, Який помер за гріхи усього людства. Лише через Нього, а не через когось іншого, не через чиїсь добрі діла, ми здобуваємо примирення з Богом, прощення наших гріхів і провин, а отже і спасіння - «Бог у Христі примирив світ із Собою Самим, не зважавши на їхні провини, і поклав у нас слово примирення» (2 Кор. 5:19). 

Ми навчаємо, що добрі діла не є необхідні для спасіння, «Бо жодна людина ділами Закону не буде виправдана!» (Гал. 2:16). Але ми навчаємо, що добрі діла є плодами віри людини. Ми віримо, що всяка віруюча людина буде приносити плоди, що проявляються у виявленні любові до свого ближнього «Так ото родить добрі плоди кожне дерево добре, а дерево зле плоди родить лихі» (Мт. 7:17).
Принцип покладання Святого Письма в основу віросповідання Церкви дозволяє зберігати всі найкращі традиції, обряди та літургії Церкви, що створилися в ній протягом майже двох тисячоліть, заперечивши і відсіявши водночас те, що суперечить науці Слова Божого (культ поклоніння мощам, моління до статуй, ікон, тощо).
Українська Лютеранська Церква побудована на Слові Божім, на вірі в Господа Ісуса Христа, на камінні, а не на піскові людських вигадок та передань «Отож кожен, хто слухає цих Моїх слів і виконує їх, подібний до чоловіка розумного, що свій дім збудував на камені. І линула злива, і розлилися річки, і буря знялася, і на дім отой кинулась, - та не впав, бо на камені був він заснований. А кожен, хто слухає цих Моїх слів, та їх не виконує, - подібний до чоловіка того необачного, що свій дім збудував на піску. І линула злива, і розлилися річки, і буря знялася й на дім отой кинулась, - і він упав. І велика була та руїна його!» (Мт. 7:24-27). Будуймо ж український духовний дім і нашу Україну на доброму камені!

Soli Deo gloria!
19 серпня 1997 року.

Календар

СвятийДухХрест2

Молитви

Duerer-Prayer2

 

Аудіо проповіді

st peter preaching in the presence of st mark big

Аудіо музика

Gaudenzio Ferrari 002

Час Реформації

ЧАС РЕФОРМАЦІЇ - заставка

Українське лютеранство

Blog-V-Gorpynchuka

Блог п. Т.Коковського

Blog-Tarasa-Kokovskogo

Віттенберзький соловей

Wittenberg-Nightingale

Семінарія Св.Софії

УЛБ-222