Червоний літургійний колір дня
День Святого Апостола Андрія Первозваного
Свято Петра і Павла в Громаді ВСІХ СВЯТИХ 12 липня 2015 року
Червоний, перш за все, це колір сили та влади, то найперше його використовують під час святкування П’ятдесятниці, Трійці (в УЛЦ – день по П’ятдесятниці, тобто понеділок «зелених свят»). У ці дні ми пригадуємо владу та вогонь «ГОСПОДА й Подателя Життя», ГОСПОДА, Який відкрив Себе відповідно до Своєї обітниці. Червоний колір пов’язаний із мотивом сили – сили і влади Святого Духа, даного Божим людям в Ім’я Ісуса Христа, зокрема й для того, щоб вони несли Євангеліє іншим, поділяючи, таким чином, з ними й дари Святого Духа.
Без сумніву, червоний – сам по собі є яскравим святковим кольором. Відповідно, його також використовують і в інші дні. Найчастіше в дні, коли згадують святих, які загинули мученицькою смертю. Церковний календар Української Лютеранської Церкви містить такі свята на спомин мучеників, коли рекомендується вживати саме червоний колір (дні первомученника Степана, День Апостольської ревності (Петра та Павла), апостола Андрія Первозванного, раннього реформатора Яна Гуса та українського реформатора Теодора Ярчука). Кров, пролита ними заради Євангелія, є постійним підбадьоренням Божим людям перебувати у спасаючій вірі та рішуче й неухильно захищати її.
День Хреста Господнього в Громаді ВСІХ СВЯТИХ 27 вересня 2015 року. Сестра Жанна Шевченко-Титаренко читає власня християнські вірші
У додаток до цього червоний використовується під час святкування Дня Реформації (31 жовтня), Дня Хреста Господнього (14 вересня), а також в дні таких урочистостей, як освячення церковної будівлі, святкування річниці громади чи якихось із її важливих структур, під час рукопокладання (ординації) на пастирську посаду чи інсталяції служителя для виконання пастирського поклику в конкретній парафії.
День Головосічення в Громаді ВСІХ СВЯТИХ 11 вересня 2016 року.
Джерела:
За DouglasK. Escue з додаванням інших джерел з вільного доступу з Інтернету та матеріалів Лі Максвелла ("Посібник для служителів вівтаря") і СЛУЖЕБНИКА УЛЦ (2003 року).
Головне джерело: Douglas K. Escue is pastor of Immanuel Lutheran Church in Santa Fe, New Mexico.
Original Source: Lutheran Worship Notes, Issue 29, 1994.
Originally published by: LCMS Worship
©The Lutheran Church—Missouri Synod
Рукопокладання пастора В.Хаустова в Громаді ВСІХ СВЯТИХ 24 лютого 2007 року |