Ми проповідуємо Христа розп'ятого (1Кор.1:23)

А Він був ранений за наші гріхи, за наші провини Він мучений був, кара на Ньому була за наш мир,
Його ж ранами нас уздоровлено! Усі ми блудили, немов ті овечки, розпорошились кожен на власну дорогу,
і на Нього Господь поклав гріх усіх нас! 
(Ісаї 53:5,6)

Ukrainian English Russian

В.Хаустов: Біблія про ставлення до влади

Президент - Иисус

Біблія про ставлення до влади

Кілька тез:

Єдина справжня влада, яка є в цьому світі - це ВЛАДА БОГА.

Він її реалізує зазвичай не прямо, а через людей та інститути, які постають в людській історії (керованій Богом).

Влада,яка є над віруючим, це і влада Бога у вічності, і влада під час земного життя вірного.

Віруючий, будучи членом Церкви Божої, має над собою поставлених церковних вчителів, пастирів, єпископів, які, в свою чергу, належать до тіла Христового. Слово навчає їх шанувати та їх слухатися. Але...

Через гріх навіть люди в Церкві (навіть найвищі посадовці) помиляються (або навіть грішать свідомо та систематично проти Божих установ). В останньому разі - ці люди повстають проти Бога. Бережи на, Господи, від цього!

Приклади служителей, що згрішили: сини Ілія, неправдиві пророки Старого Заповіту, юдейські лідери, особливо з синедріону) в часи Христа і Апостолів, папистська римська церква часів Лютера чи сучасне так зване "ліберальне християнство" (включаючи відступників, які себе називають "лютеранами".

Також віруючий живе в світі. Якщо такі ганебні, то тим більше нам не треба дивуватися тому, що світська влада (яку також Бог закликає шанувати та якій закликає коритися) рідко коли не зловживає своїм становищем.

Приклади і джерело: прокляття землі і творива по гріхопадінню, Каїн?, єгипетський фараон (Вихід 1 і далі), Саул, навіть епізод в житті Давида, інші царі Ізраїлю та Юдеї, Пилат, світські володарі від римських кесарів, до 20 і 21 століття.

 

1 Отже, перш над усе я благаю чинити молитви, благання, прохання, подяки за всіх людей,  2 за царів та за всіх, хто при владі, щоб могли ми провадити тихе й мирне життя в усякій побожності та чистості. 3 Бо це добре й приємне Спасителеві нашому Богові, 4 що хоче, щоб усі люди спаслися, і прийшли до пізнання правди. 5 Один бо є Бог, і один Посередник між Богом та людьми, людина Христос Ісус, 6 що дав Самого Себе на викуп за всіх.

Джерело: 1Тимофія 2:1-6

 1 Нехай кожна людина кориться вищій владі, бо немає влади, як не від Бога, і влади існуючі встановлені від Бога. 2 Тому той, хто противиться владі, противиться Божій постанові; а ті, хто противиться, самі візьмуть осуд на себе. 3 Бо володарі пострах не на добрі діла, а на злі. Хочеш не боятися влади? Роби добро, і матимеш похвалу від неї, 4 бо володар Божий слуга, тобі на добро. А як чиниш ти зле, то бійся, бо недармо він носить меча, він бо Божий слуга, месник у гніві злочинцеві! 5 Тому треба коритися не тільки ради страху кари, але й ради сумління. 6 Через це ви й податки даєте, бо вони служителі Божі, саме тим завжди зайняті. 7 Тож віддайте належне усім: кому податок податок, кому мито мито, кому страх страх, кому честь честь.

Джерело: Римлян 13:1-7

 

 15 І, звелівши їм вийти із синедріону, зачали радитися між собою, 16а говорячи: Що робити нам із цими людьми? […]17 Та щоб більш не поширювалось це в народі, то з погрозою заборонімо їм, щоб нікому з людей вони не говорили про Це Ім'я [Ісуса Христа]. 18 І, закликавши їх, наказали їм не говорити, і взагалі не навчати про Ісусове Ймення. 19 І відповіли їм Петро та Іван, та й сказали: Розсудіть, чи це справедливе було б перед Богом, щоб слухатись вас більш, як Бога? 20 Бо не можемо ми не казати про те, що ми бачили й чули!

Джерело: Дії 4:15-20

 

 17 Шануйте всіх, братство любіть, Бога бійтеся, царя поважайте.

Джерело: 1Петра 2:17

 

12 Чинити безбожне огида царям, бо трон зміцнюється справедливістю. 13 Уподоба царям губи праведности, і він любить того, хто правдиве говорить. 14 Гнів царя вісник смерти, та мудра людина злагіднить його. 15 У світлі царського обличчя життя, а його уподоба мов хмара дощева весною.

Джерело: Приповісті 16:12-15

 

1 Водні потоки цареве це серце в Господній руці: куди тільки захоче, його Він скеровує. 2 Всяка дорога людини пряма в її очах, та керує серцями Господь.  3 Справедливість та правду чинити для Господа це добірніше за жертву.

Джерело: Приповісті 21:1-3 

 

 2 Я раджу: Наказа царського виконуй, і то ради присяги перед Богом.  3 Не квапся від нього відходити, не стій при злій справі, бо все, що захоче, він зробить, 4 бо слово цареве то влада, і хто йому скаже: Що робиш? 5 Хто виконує заповідь, той не пізнає нічого лихого, серце ж мудрого знає час і право. 6 Бо для кожної речі час і право своє, бо лихо людини численне на ній, 7 бо не знає, що буде, і як саме буде, хто їй розповість?

Джерело: Еклезіаст 8:2-7

 4 Коли гнів володаря стане на тебе, не лишай свого місця, бо лагідність доводить до прощення навіть великих провин. 5 Є зло, що я бачив під сонцем, мов помилка, що повстає від володаря: 6 на великих висотах глупота буває поставлена, а багаті сидять у низині!

Джерело: Еклезіаст 10:4-6

 

 20 Навіть у думці своїй не злослов на царя, і в спальні своїй не кляни багача, небесний бо птах віднесе твою мову, а крилатий розкаже про слово твоє...

 Джерело: Еклезіаст 10:20

 

  34 А наші царі, наші зверхники, наші священики та наші батьки не виконували Закона Твого, і не слухалися заповідей Твоїх та свідоцтв Твоїх, що Ти свідчив проти них. 35 І вони в царстві своїм та в великім добрі Твоїм, яке Ти їм давав, і в тому просторому та ситому Краї, що Ти дав перед ними, не служили Тобі, і не відвернулися від своїх злих чинів. 36 Ось ми сьогодні раби, а цей Край, що Ти дав його нашим батькам, щоб їсти плід його та добро його, ось ми раби в ньому! 37 І він множить свій урожай для царів, яких Ти дав над нами за наші гріхи, і вони панують над нашими тілами та над нашою худобою за своїм уподобанням, і ми в великому утискові!

 Джерело: Неемії 9:34-37

Календар

СвятийДухХрест2

Молитви

Duerer-Prayer2

 

Аудіо проповіді

st peter preaching in the presence of st mark big

Аудіо музика

Gaudenzio Ferrari 002

Час Реформації

ЧАС РЕФОРМАЦІЇ - заставка

Українське лютеранство

Blog-V-Gorpynchuka

Блог п. Т.Коковського

Blog-Tarasa-Kokovskogo

Віттенберзький соловей

Wittenberg-Nightingale

Семінарія Св.Софії

УЛБ-222