Ми проповідуємо Христа розп'ятого (1Кор.1:23)

А Він був ранений за наші гріхи, за наші провини Він мучений був, кара на Ньому була за наш мир,
Його ж ранами нас уздоровлено! Усі ми блудили, немов ті овечки, розпорошились кожен на власну дорогу,
і на Нього Господь поклав гріх усіх нас! 
(Ісаї 53:5,6)

Ukrainian English Russian

Дорогі брати і сестри!

Парафія «ВСІХ СВЯТИХ» УЛЦ у Харкові рада вітати Вас на сторінці розділу СТАТТІ свого офіційного сайту.

 


 

Статті

Віктор Хаустов: Слово пастора до книги спогадів Жанни Шевченко-Титаренко «Епізоди Майдану»

Слово пастора до книги спогадів Жанни Шевченко-Титаренко «Епізоди Майдану»

2015-05-31-ТРІЙЦЯ 7Участь Жанни Шевченко-Титаренко в подіях Майдану в Києві взимку 2013-2014рр. для мене не виглядала випадковою (думаю, як і для решти тих, хто знає Жанну). Я особисто познайомився із своєю майбутньою парафіянкою у зв'язку із  інтерв'ю. Адже у Харкові та за його межами Жанна, в першу чергу, відома як незалежна журналістка, редактор власного сайту, громадський діяч, правозахисниця. Активна громадська позиція Жанни виявилася, зокрема, у захисті прав жертв сваволі правоохоронних органів, у спротиві діяльності псевдо-патріотів, які пропагують нижчість інших рас та народів. Всеукраїнський резонанс мало одиночне голодування Жанни на мовному майдані у Харкові влітку 2012р. Активна громадська позиція журналістки мала й прикрі для неї наслідки – відбувався психологічний тиск аж до тілесних ушкоджень та анонімних погроз убивства. З іншого боку, громадська діяльність принесла й багато благословень: численні зустрічі з цікавими людьми в Харкові, поїздки по Україні, а згодом і закордон. Наша ж громада УЛЦ «Всіх Святих» у  Харкові набула ревну сестру та активного члена церковного хору.

І ось нарешті перед Вами спогади Жанни, які скромно названі «Епізоди Майдану» та відображують її перебування у Києві у січні-лютому 2014 року.

Чому я рекомендую прочитати цю книгу? Адже матеріалів на цю тему маємо багато. Усі зацікавлені могли події Майдану  спостерігати буквально он-лайн завдяки ГРОМАДСЬКОМУ ТЕЛЕБАЧЕННЮ, Твіттеру УКРАЇНСЬКОЇ ПРАВДИ та іншим ЗМІ. Багато читачів цієї книги, певно, були безпосередніми учасниками подій у Києві чи активно підтримували Майдан молитовно та матеріально. Колись апостол Павло описав царю Агріппі події смерті та Воскресіння Ісуса Христа такими словами: «Цар-бо знає про це, - до нього з відвагою я й промовляю. Бо не гадаю я, щоб із цього що-будь сховалось від нього,  - бо не в закутку діялось це» (Дії:26:26). Такими ж словами ми можемо описати й події Майдану 2013-2014рр. Вони відбувалися на центральних вулицях та площах столиці України на очах тисяч свідків, а завдяки численним стрімам їх могли спостерігати люди з будь-якої частини світу. Але зараз прийшов час оцінити ці події  в нових умовах зовнішньої агресії і відчайдушного спротиву реформам старої корумпованої адміністративної системи. Тобто принциповий ворог залишився той самий – гріх. Гріх – це внутрішній ворог. А внутрішній ворог завжди більш небезпечний, ніж зовнішній. Чи це стосується держави, яка захищає свої кордони від агресора, чи це стосується нашої боротьби як християн проти «піднебесних духів злоби» (Еф. 6:12). Адже гріховна природа – це п’ята колона диявола.

Революція гідності 2013-2014 стала історією. Життя ж триває. І нас цікавлять причини і наслідки цього феномену "Майдану" – громадського руху проти кримінальної корумпованої влади, яка своїми діями призвела до масових убивств мирних протестувальників на Грушевського та інших вулицях  і площах Києва, а згодом і  до початку неоголошеної війни Росії проти нашої держави. Ще більше нас цікавить, як убезпечити Україну від того, щоб ті, хто не змогли перемогти Майдан силою, не взяли гору підступом. Можливо, ставши провідниками різного рівня у пост-майданній Україні (відповідно до старого виразу спецслужб: «Якщо рух неможливо перемогти, його необхідно очолити»).

Саме й для цього історики та політологи аналізують події. Для розуміння феномену Майдану, крім наявного матеріалу, потрібні будуть численні спогади. Нас цікавитимуть мемуари польових командирів Майдану (А. Парубія, Д. Яроша, В.Парасюка), провідних політиків (як тодішньої опозиції, так і тих, що були при владі) та журналістів, які вели прямі репортажі з місць подій. Ми сподіваємося дізнатися дещо з того, що відбувалося «за лаштунками» (чи то пак "за стрімами"), тобто хочемо розуміти мотивації дій влади та опозиції, хочемо знати про таємні політичні домовленості. Але в центрі уваги мають бути не лише свідчення провідників Майдану. Нас цікавлять і думки простих майданівців, тим паче, що Небесна Сотня склалася практично повністю із них.

Чому важливі спогади рядових майданівців? Дозвольте дві аналогії. Перша – з історії Другої Світової війни. Сучасні дослідники нарікають, що радянська мемуаристика не має спогадів офіцерів низової ланки та рядових. Нащадкам залишено тільки мемуари вищого командного складу. Звісно, такі спогади надзвичайно цінні (особливо, якщо вони щирі й правдиві). Але повної картини не дадуть навіть досконало чесні мемуари маршалів (а в останньому якраз багато хто й сумнівається). Як відомо, війни не виграють на штабних картах. Війну виграють на полі бою також ротні, взводні та рядові. Тому в усьому світі цінують і їхній внесок у перемогу, і їхні мемуари. Вони дають такі живі подробиці, яких немає в спогадах маршалів чи генералісімусів. Інша аналогія – з іншого поля – футбольного. У сучасному спорті ми бачимо застосування новітніх технологій: це плани з різних камер, відео-повтори, фотофініші, контроль допінгу. Але буває, що саме свідчення непрофесіонала може допомогти зрозуміти суть подій. Згадується матч одного з чемпіонатів світу з футболу. Суддя призначає пенальті, який видається сумнівним, а відеоповтори тільки переконують у помилковості рішення судді. Гол забитий із цього 11-метрового вирішує долю матчу та долю однієї із команд. Спостерігаємо обурення на трибунах, у коментаторських кабінах, а згодом і в пресі. Але через кілька днів публікується аматорське відео зняте із-за воріт. На ньому чітко видно те, чого не бачили з трибун, чого не зафіксували професійні камери. Це момент того порушення, що всупереч загальному оманливому враженню чітко і чесно зафіксував суддя, який був за кілька метрів від події.

У нас є велика маса матеріалів про Майдан 2013-2014рр. Буде ще більше свідчень. І вся ця інформація  потребуватиме систематизації та осмислення. Історики будуть ловити  політиків та мемуаристів на помилках, замовчуванні чи відвертій брехні. Молимося, щоб ця книга стала ще одним промінчиком правди, який допоможе нам позбутися духовної темряви. Адже Слово Боже попереджає: "Свідок брехливий не буде без кари" (Приповісті 19:5).

Хай же читач побачить у цих рядках щире свідоцтво «пересічного майданівця». Адже без сотень та тисяч таких не було б перемоги. Хай же читач у цих рядках упізнає непересічного майданівця (бо справжній майданівець не може бути пересічним). Хай читач пізнає в цих рядках щирого журналіста, патріота, громадського діяча, вірянку, автора поезії, публіцистики та цієї книги спогадів, а також просто небайдужу до чужого лиха молоду українку.

Зауважимо, що в історії Майдану ввійшла інша вірна Української Лютеранської Церкви. Уся Україна і світ знають ім'я Олесі Жуковської, волонтера медичної служби Майдану, яка була тяжко поранена снайпером та встигла написати в соціальній мережі такі слова: "Я помираю...". Але Господь через руки волонтерів Майдану та лікарів і медсестер урятував її життя. На сторінках книги спогадів Жанни ми також зустрічаємося із Олесею. Як відомо,  Олеся походить із Кременця, що на Галицько-Волинському порубіжні. Жанна Шевченко-Титаренко - українка зі Сходу: її дитинство та юність (такі важливі роки для всього подальшого життя) пройшли на Полтавщині, а студентство та перші роки професійної діяльності - у Харкові. Сподіваємося, що книга Жанни Шевченко-Титаренко «Епізоди Майдану» посяде своє місце в історії цих новітніх Визвольних Змагань Українського народу 2013-2014рр. та  буде ще одним свідченням Соборності України, на захист якої стали юнаки та дівчата, зрілі та старші люди різних соціальних прошарків, різних національностей та різних конфесій з усіх земель нашої держави.

І нарешті найважливіше. Нехай читач пам'ятає, що наше життя в цьому світі дочасне. І колись кожен із нас повинен стати перед Судом Божим. Жоден герой (Майдану чи АТО), жоден звичайний чи дуже відомий громадянин, жоден пересічний віруючий чи пастир навіть найбільшої церкви не може сам вистояти цей Суд. Але пам'ятаймо, що Син Божий переніс всі жахи пекла на Хресті саме для того, щоб ми могли стояти на цьому Суді не зі своїми заслугами, але з Іменем Ісуса на устах. І усвідомлення цього нехай благословить Вас прагнути іншого, угодного в Божих очах життя.

"І мир Божий, що  вищий від усякого розуму, хай береже серця ваші та ваші думки у Христі Ісусі" (Филип'ян 4:7)

+ Пастир Громади "Всіх святих" Української Лютеранської Церкви у Харкові Віктор Хаустов

2012-07-20-Жанна Голодування 6

Жанна під час голодування на мовному Майдані у Харкові 20 липня 2012 року

2012-01-12-Презентація БОГОСЛОВЯ ХРЕСТА 17

Журналіст СПРАВЖНЬОЇ ВАРТИ (на презентації книги БОГОСЛОВ'Я ХРИСТА за участі Єпископа УЛЦ В'ячеслава)

Південний піст - Харків 9

Волонтер ПІВДЕННОГО ПОСТУ (Харків, Південний вокзал).

 Південний піст - Харків 12

 

2015-08-22-Запрошення на презинтацію книги Жанни Титаренко 3

Жанна із щойно виданною книгою.

 

 


 

 

На цій сторінці Ви можете ознайомитися із статтями, які написані пастором, членами парафії ВСІХ СВЯТИХ УЛЦ у Харкові або нашими друзями про нас. Також тут часом розміщені інтерв’ю із служителями  чи нашими братами і сестрами.

 

Тематика статей – переважно богословська, часом – суспільно-політична чи будь-яка інша, але обов’язковим є погляд на певну проблему через призму Слова Божого. Інколи ми розміщуємо тут і певні інформаційні статті, що стосуються служінь чи подій у нашій парафії, але, на нашу думку, ці тексти відрізняються постановкою якихось ширших питань, ніж звичайні повідомлення, що виставляються у відповідному розділі НОВИН. 

 

         Також ми вважаємо за доцільне продублювати нижче посилання на ІНШІ ДЖЕРЕЛА, де ми вміщаємо ланки на статті, які були написані іншими конфесійними лютеранами чи перебувають у злагоді із здоровою доктриною (повний список посилань Ви можете знайти на сторінці КОРИСНІ ДЖЕРЕЛА нашого сайту).

 

Пастир Віктор Хаустов

 

 

Календар

СвятийДухХрест2

Молитви

Duerer-Prayer2

 

Аудіо проповіді

st peter preaching in the presence of st mark big

Аудіо музика

Gaudenzio Ferrari 002

Час Реформації

ЧАС РЕФОРМАЦІЇ - заставка

Українське лютеранство

Blog-V-Gorpynchuka

Блог п. Т.Коковського

Blog-Tarasa-Kokovskogo

Віттенберзький соловей

Wittenberg-Nightingale

Семінарія Св.Софії

УЛБ-222