Ми проповідуємо Христа розп'ятого (1Кор.1:23)

А Він був ранений за наші гріхи, за наші провини Він мучений був, кара на Ньому була за наш мир,
Його ж ранами нас уздоровлено! Усі ми блудили, немов ті овечки, розпорошились кожен на власну дорогу,
і на Нього Господь поклав гріх усіх нас! 
(Ісаї 53:5,6)

Ukrainian English Russian

Дорогі брати і сестри!

Парафія «ВСІХ СВЯТИХ» УЛЦ у Харкові рада вітати Вас на сторінці розділу СТАТТІ свого офіційного сайту.

 


 

Статті

Жанна Титаренко: "Як в окопі"

Жанна Титаренко: «Тут як в окопі», - дещо про волонтерський пункт залізничного вокзалу м. Харків

Південний піст - Харків 12

Волонтерський пункт «Південний Пост» допомагає військовим АТО з ночівлею, їжею, квитками і добрим словом. Передають подарунки дітям і проводять екскурсії по місту.  Очікуючи потяги військові згадують свій дім або побачене в зоні АТО. Деякі історії вразили найбільше.

-          Доброго дня! Заходьте. Чай, кава? Є гречана каша з салатом.

Виснажений військовий довго мовчав. А потім каже:

-          Тут як в окопі.

-          Чого? Ми ж тут прибираємо. І місця наче багато, просторо.

-          Затишно, тихо, всі свої. А то йди по вокзалу та й думай.

ххх

-          Там спали в одязі, бронежилетах, берцах. Приїхав додому. Вночі прокидаюся без штанів, без нічого. Думаю, Господи, обікрали! Що робити?...

ххх

На «Південному Посту» є маленький столик з іконками, хрестиками, новими заповітами і роздрукованими молитвами. Час від часу сюди підходять військові з проханнями за здоров’я своїх рідних і побратимів.

Нещодавно, волонтери провели спільну молитву за тяжко хвору Оленочку з Тернопільської області. Її батько Анатолій з ВЧ128 ледь стримував сльози.

«Отче наш, що єси на небесах… Вздорови Оленочку, дай сили батькові… Господи, коли можеш, уздорови мою дитину, - так просив в Ісуса батько хворого хлопчика, і це записали на сторінках Біблії, так просять і зараз. Господи, коли можеш… - Як це коли можеш, - відповів Ісус. - Господи, поможи недовірству моєму, - відповів батько і Ісус вздоровив.  Тож хай ця історія зі Святого Письма укріпляє віру Анатолія і береже його донечку Оленку…. Прости провини мої, Господи, прости чим завинив перед Тобою (молився похилений батько)… Господи, ми не знаєм волю твою, допоможи нам прийняти її з вірою. Господи, може Ти зумисно покликав батька з фронту додому, щоб уберегти його життя, то й убережи життя Оленочки».

Після молитви батько сказав: «Я вірю, їй зараз легше», - і трішки жвавіше пішов на потяг.

ххх

А між цим усим проходять волонтерські будні: пошуки харчів і грошей на квитки нашим улюбленим воїнам. Раніше, за наявності військового квитка й направлення в АТО або відпускного листа, виписували військово-проїзний документ. Тепер військова комендатура Південного вокзалу м. Харкова вимагає довідку про доходи за останні 6 місяців самого військового та всіх членів його сім’ї. І якщо середній дохід на одну людину не перевищує 1200 грн., - військовим обіцяють безкоштовні квитки, якщо будуть вільні місця і вистачить часу на відповідне оформлення, що може зайняти до 2 годин.

Волонтери «Південного Посту» вже придбали близько 4 сотень квитків. Що очікувати далі – страшно й уявляти. Обурені воїни згадують незлим тихим словом не лише Міністерство оборони, владу, а й український народ. Дехто каже відверто: «кувати квиток в АТО за свої кошти не буду. Якщо хочете, щоб було дешевше, посилайте туди тих, хто ближче живуть».

Військова служба правопорядку разом з міліцією часто збирають по вокзалу усіх безхатченків, що вдягнені в щось камуфляжне, і тягнуть їх до волонтерського пункту: «забирайте своїх військових. Що ж вони оце по вокзалу дибають, ганьблять Українську Армію. Пильнуйте їх, щоб нікуди не влізли і частіше патрулюйте вокзал». Якщо ж у приведених осіб військового квитка немає – волонтери тягнуть їх п’яні смердючі тіла з третього поверху назад у касовий хол.

Зі справжніми військовими патруль обходиться зовсім інакше. Нещодавно, військовий командир Микола Пасічник уже сидів на платформі, чекав автобус до м. Волновахи. До нього підійшли, зазначили що набридло бачити тих, що «понаехалі». Сталася словесна перепалка.

«Так, я відповів. Не хотів дозволяти далі привселюдно ображати мою честь і гідність як людини та офіцера. Але я не збирався його привселюдно вбивати», - згадує Микола Пасічник.

Однак військовий патруль написав, що начебто, Микола замахувався на майора Зубатенка і військового було затримано. Прокуратура кваліфікувала інцидент за ч. 3 ст. 404 Кримінального Кодексу України, що передбачає позбавлення волі від 3 до 12 років. Незважаючи на те, що покази свідків і самого потерпілого різняться, а потерпілий майор Зубатенко є майже вдвічі більшим за обвинувачуваного – справа дійшла до суду. На захист військового стали представники громадськості. Суддя Клименко визнав обвинувачення прокуратури перебільшеним, однак засудив військового на 6 місяців гауптвахти (відбуття арешту у спеціалізованій тюрмі для військових із дуже жорстким режимом).

Волонтери і матері неодноразово прохали майора Зубатенка пробачити Миколу Пасічника за ту словесну перепалку, запитували якої компенсації він бажає. Але він мовчав. Зрозумівши, що майор бажає лише арешту у нього запитали: «ти сам хоч був в АТО? Вантаж 200 бачив?!», на що він розкрив своє посвідчення і вигукну: «Був! Там половина таких п’яних. Зараз в тилу треба порядок навести».

Майора Зубатенка також пізнали волонтери «Південного Посту». Він час від часу чергує на залізничному вокзалі. Господи, бережи наших воїнів від таких військових тилу.

Червень 2015 року

 

Більше світлин та інформації на тему статті Жанни дивіться за посиланнями6

Підтримка волонтерів ПІВДЕННОГО ПОСТУ (Харків)

та

21 листопада - вірні УЛЦ на Південному Посту

 

 


 

 

На цій сторінці Ви можете ознайомитися із статтями, які написані пастором, членами парафії ВСІХ СВЯТИХ УЛЦ у Харкові або нашими друзями про нас. Також тут часом розміщені інтерв’ю із служителями  чи нашими братами і сестрами.

 

Тематика статей – переважно богословська, часом – суспільно-політична чи будь-яка інша, але обов’язковим є погляд на певну проблему через призму Слова Божого. Інколи ми розміщуємо тут і певні інформаційні статті, що стосуються служінь чи подій у нашій парафії, але, на нашу думку, ці тексти відрізняються постановкою якихось ширших питань, ніж звичайні повідомлення, що виставляються у відповідному розділі НОВИН. 

 

         Також ми вважаємо за доцільне продублювати нижче посилання на ІНШІ ДЖЕРЕЛА, де ми вміщаємо ланки на статті, які були написані іншими конфесійними лютеранами чи перебувають у злагоді із здоровою доктриною (повний список посилань Ви можете знайти на сторінці КОРИСНІ ДЖЕРЕЛА нашого сайту).

 

Пастир Віктор Хаустов

 

 

Календар

СвятийДухХрест2

Молитви

Duerer-Prayer2

 

Аудіо проповіді

st peter preaching in the presence of st mark big

Аудіо музика

Gaudenzio Ferrari 002

Час Реформації

ЧАС РЕФОРМАЦІЇ - заставка

Українське лютеранство

Blog-V-Gorpynchuka

Блог п. Т.Коковського

Blog-Tarasa-Kokovskogo

Віттенберзький соловей

Wittenberg-Nightingale

Семінарія Св.Софії

УЛБ-222