Ми проповідуємо Христа розп'ятого (1Кор.1:23)

А Він був ранений за наші гріхи, за наші провини Він мучений був, кара на Ньому була за наш мир,
Його ж ранами нас уздоровлено! Усі ми блудили, немов ті овечки, розпорошились кожен на власну дорогу,
і на Нього Господь поклав гріх усіх нас! 
(Ісаї 53:5,6)

Ukrainian English Russian

Дорогі брати і сестри!

Парафія «ВСІХ СВЯТИХ» УЛЦ у Харкові рада вітати Вас на сторінці розділу СТАТТІ свого офіційного сайту.

 


 

Статті

В.Хаустов: 22 січня: День Соборності і День пророка Шемаї

пастир Віктор Хаустов

22  січня:  День Соборності України і День Св. пророка Шемаї

08.24-Nezalejnist

У офіційному календарі УЛЦ за 2014 рік 22 січня ми бачимо два свята: День Соборності та День Св. Пророка Шемаї. Якщо історія свята Соборності (чи Злуки) України широко відома, то чим про пророка Шемаю панята'є не кожний. Але коли ми пригадуємо ті місця Писання, де він згадується, ми не можемо не помітити, наскільки доречним для українців є святкувати день пам’яті цього Старозаповітного пророка в День Соборності.

Отже, пророк Шемая служив за часів Рехав'ама, сина Соломона. Саме тоді єврейське царство поділилось на дві частини (коліна Юди і Веніаміна залишились вірними Рехав'аму, а решта десять колін визнали царем Єровоама). Тоді Рехав'ам зібрав велике військо, бажаючи силою об’єднати під своєю владою всі 12 колін Ізраїлю. Господь же дав пророку Шемаї об’явлення, наказавши не починати братовбивчу війну. Цар Рехав'ам та народ послухались Божого голосу (1Цар. 12:21-24; 2Хр.11:1-4).

На п’ятому році царювання Рехав'ама за те, що він відступив від Господа, Юдейське (Південне) царство було атаковане єгипетським фараоном Шишаком. Величезне військо фараона взяло всі юдейські фортеці й підійшло до Єрусалиму. Тоді пророк Шемая прийшов до Рехав'ама і старших Юди і промовив: «Так сказав Господь: Ви залишили Мене, а тому Я залишив вас і видав у Шишакову руку!» (2Хр.12:4). Після цього цар Рехав'ам і старші народу покаялись і гнів Божий не пролився на Єрусалим. Цар Рехав'ам правив ще 12 років. А пророк Шемая та прозорливець Іддо вели «Родословні книги», в яких, зокрема, було описано царювання Рехав'ама (2Хр.12:15).

01.22-SobornistТаким чином, бачимо, що Святий Дух через історію поділеного царства Божого народу часів Старого Заповіту застерігає нас від ворожнечі між різними частинами єдиного християнського народу. Бог застерігає нас від братовбивчої війни. Так само в другому випадку Господь показує, що якщо народ стикнувся із зовнішньою агресією (що бачимо як в історії часів Визвольних Змагань українського народу початку ХХ ст., так і в ці дні), то треба задуматися над тим, що ми, як нація, певно, відступили від Бога. Отже Він і допустив цю війну. Очевидно, що і тотальна корупція, яка пронизала все життя українців (і можновладців, і пересічних українців), і численні випадки зради національних інтересів найвищими посадовцями чи бажання «заробити копійку» багатьох «звичайних» українських громадян чи то на Антимайдані, чи то в «ополчєніі» є, насамперед, просто виявом того, що велика частина народу покинула Бога та не сприймає серйозно ані Його заповіді, ані прийдешній Суд.

Також сьогодні важко утриматися від коментаря з приводу військової агресії Росії. Якщо росіяни і справді вважають українців братами, то вони грішать жахливим гріхом братовбивства. Як відомо, це один із найтяжчих гріхів, який зазвичай веде до особливого Божого покарання. І дуже шкода, що біля президента Путіна не знайшлося свого пророка Шемаї. Як не парадоксально це звучатиме для когось, але найгірші наслідки в історії земній та в вічності будуть саме для президента Росії та народу Росії, який підтримує цю підлу війну.

Але Слово нам говорить, що Суд Божий проливається на всяку безбожність. А нам також треба каятися за наші національні гріхи та уповати на Господню милість та підтримку у захисті України від воргів.

Молитва на день пророка Шемаї

01.22-Prophet ShemaiahДорогий Небесний Отче! Ти – Вершитель історії, Ти Той, від Кого стається будь-яка річ. Дай нам розуміти це! Коли Ти нас караєш – чи то кожного окремо, чи то весь народ, – то давай зрозуміти й те, чому Ти нас караєш, покажи також, в чому нам каятися, що нам треба змінити! Не дай нам, Боже, бути покинутими Тобою! Навіть якщо ми покинули Тебе, приводь знову до Себе через будь-які випробування і покарання. Господи, не нам воювати проти своїх братів: будь то наш рідний брат по плоті, чи наш сусід українець, чи сусідній з нами народ! Бережи наших ближніх (в Україні та в сусідніх країнах) від тих гріхів, коли встановлена Тобою світська влада  змушена застосовувати проти них меч за Словом Твоїм (Рим.13:1,4). Вчини так, щоб ми всі були єдиними в Тобі, однодумними в Ісусі та були в одному Дусі – в Святому Дусі! Амінь.

Опубліковано: пастор Віктор Хаустов 

Біблія про пророка Шемайю 

21 І прийшов Рехав'ам до Єрусалиму, і зібрав увесь Юдин дім та Веніяминове племено, сто й вісімдесят тисяч вибраних військових, щоб воювати з Ізраїлевим домом, щоб вернути царство Рехав'амові, Соломоновому синові. 22 І було Боже слово до Шемаї, чоловіка Божого, говорячи: 23 Скажи Рехав'амові, Соломоновому синові, цареві Юдиному, та всьому домові Юдиному й Веніяминовому, і решті народу, говорячи: 24 Так говорить Господь: Не йдіть і не воюйте з своїми братами, Ізраїлевими синами! Верніться кожен до дому свого, бо ця річ сталася від Мене! І вони послухалися Господнього слова, і вернулися, щоб піти за Господнім словом.

Джерело: 1Царів 12:21-24

1 І сталося, як зміцніло Рехав'амове царство й став він сильний, то покинув він, і ввесь Ізраїль із ним, Господнього Закона. 2 І сталося п'ятого року царя Рехав'ама, пішов Шішак, єгипетський цар, на Єрусалим, бо вони спроневірилися Господеві, 3 з тисячею й двомастами колесниць та з шістдесятьма тисячами верхівців: і не було числа для народу, що прийшов із ним з Єгипту, ливіянам, суккійянам та кушанам. 4 І здобув він твердинні міста, що в Юді, і прийшов аж до Єрусалиму. 5 А пророк Шемая прийшов до Рехав'ама та Юдиних зверхників, що зібралися до Єрусалиму, утікаючи перед Шішаком, та й сказав до них: Так сказав Господь: Ви залишили Мене, а тому Я залишив вас і видав у Шішакову руку! 6 І впокорилися Ізраїлеві зверхники та цар і сказали: Справедливий Господь! 7 А коли Господь побачив, що вони впокорилися, то було Господнє слово до Шемаї, говорячи: Упокорилися вони, не нищитиму їх, але дам їм трохи людей на порятунок, і не виллється гнів Мій на Єрусалим через Шішака. 8 Бо вони стануть йому за рабів, та й пізнають тоді службу Мені та службу царствам земним. 9 І вийшов Шішак, єгипетський цар, на Єрусалим, і забрав скарби Господнього дому та скарби дому царевого, і все позабирав. І забрав він золоті щити, що Соломон поробив був. 10 А цар Рехав'ам поробив замість них мідяні щити, і склав їх на руки зверхника сторожів, що стерегли вхід до царського дому. 11 І бувало, як тільки цар ішов до Господнього дому, приходили бігуни, та й носили їх, а потім вертали їх до комори бігунів. 12 А коли він впокорився, то відвернувся від нього Господній гнів, і не знищив його аж до вигублення. Та й у Юдеї були ще справи добрі.

Джерело: 2Хронік 12:1-12

 


 

 

На цій сторінці Ви можете ознайомитися із статтями, які написані пастором, членами парафії ВСІХ СВЯТИХ УЛЦ у Харкові або нашими друзями про нас. Також тут часом розміщені інтерв’ю із служителями  чи нашими братами і сестрами.

 

Тематика статей – переважно богословська, часом – суспільно-політична чи будь-яка інша, але обов’язковим є погляд на певну проблему через призму Слова Божого. Інколи ми розміщуємо тут і певні інформаційні статті, що стосуються служінь чи подій у нашій парафії, але, на нашу думку, ці тексти відрізняються постановкою якихось ширших питань, ніж звичайні повідомлення, що виставляються у відповідному розділі НОВИН. 

 

         Також ми вважаємо за доцільне продублювати нижче посилання на ІНШІ ДЖЕРЕЛА, де ми вміщаємо ланки на статті, які були написані іншими конфесійними лютеранами чи перебувають у злагоді із здоровою доктриною (повний список посилань Ви можете знайти на сторінці КОРИСНІ ДЖЕРЕЛА нашого сайту).

 

Пастир Віктор Хаустов

 

 

Календар

СвятийДухХрест2

Молитви

Duerer-Prayer2

 

Аудіо проповіді

st peter preaching in the presence of st mark big

Аудіо музика

Gaudenzio Ferrari 002

Час Реформації

ЧАС РЕФОРМАЦІЇ - заставка

Українське лютеранство

Blog-V-Gorpynchuka

Блог п. Т.Коковського

Blog-Tarasa-Kokovskogo

Віттенберзький соловей

Wittenberg-Nightingale

Семінарія Св.Софії

УЛБ-222