Християнський гімн "ДОБРИЙ ВЕЧІР ТОБІ..." №015 зі СЛУЖЕБНИКА Української Лютеранської Церкви (2003 року).
Українська народна колядка.
Церковний рік: Різдво.
..
Виконують сестри хору Громади ВСІХ СВЯТИХ УЛЦ у Харкові під орудою Яни Тарасенко та Лариси Шуляк (баян). Запис 25.11.2021 року.
..
Співають Василь та Оксана Марчак. Запис в Громаді ВСІХ СВЯТИХ УЛЦ у Харкові 7 січня 2014-го року.
.
..
Виконує ансамбль "ВИШНЯ".
..
Виконують мешканки села Стратіївка, Вінницької області Блажко Тетяна Пахомівна (1952), Івасик Галина Вікторівна (1952), Лабунчак Олена Василівна (1958), Могила Галина Прокопівна (1942), Олінчінська Зіна Астафіївна (1947), Погойдаш Марія Іванівна (1953), Розсохата Ольга Дем'янівна (1928), Загородна Наталя Андріївна (1947).
Записано: Міклош Бот, Мирослава Вертюк.
..
Співає АНСАМБЛЬ ЛЕБЕДІ КОХАННЯ.
..
Співає АНСАМБЛЬ Піккардійська Терція.
..
Співають Олександр Понамарьов, Олег Винник, Таюне.
..
Виконує гурт ВОПЛІ ВІДОПЛЯСОВА.
..
Співають гурти Отава Ё и 'Василиса'..
..
Різдвяний флешмоб-коляда у Тернополі. Україна чекає на тебе.
..
Флеш моб Форум Гданьськ.
..
Добрий вечір тобі - реакція канадійців.
..
Співає Вікторія Гатрич зі своєю студією.
..
....
У розділах АУДІО та ВІДЕО ви можете познайомитися із виконаннями гімнів та частин літургії в нашій Громаді, а у розділі ІНШІ ДЖЕРЕЛА ми подаємо записи християнських співів, які зроблені в інших парафіях нашої Церкви.
А на ТЕКСТОВІЙ сторінці цього розділу ви можете ознайомитися із порядком Головного та інших Богослужінь зі «СЛУЖЕБНИКА УЛЦ», інші обряди служб, які в нашій Громаді використовуються на зборах не в «День Господній» (тобто, не в неділю), але на інших служіннях у будні дні в Церкві чи вдома. Також подаємо тексти та ноти деяких гімнів, які є у вжитку в нашій парафії та в інших громадах УЛЦ.
Окремий розділ виділено для пояснення важливості Літургії (як відомо, значення цього слова – «привселюдне Богослужіння»). Лютеранська Церква традиційно є літургійною, бо в центрі її життя стоїть служіння Слова і Таїнства. Це відбувається за заповіддю нашого Господа Ісуса Христа та в злагоді із апостольською доктриною (Мт.28:18-20, Мт.26:26-28, Дії 2:42, Кол.3:16). Лютеранська Церква реалізує цю волю Божу використовуючи здорові традиційні літургійні форми, які набуті Новозаповітною Церквою впродовж майже 2000-х років її історії (хоча багато традицій укорінені ще в служінні Скінії та Храму).
Ці традиції є благословенням для Церкви, бо дозволяють проводити служіння впорядковано. Адже Слово Боже також говорить: «Бо Бог не є Богом безладу, але миру»(1Кор.14:33). З іншого боку, використання певної літургійної форми не є таким законом, який повинен нав’язуватися вірним. Звідси в лютеранстві є багатство різноманітних літургійних традицій. Хоча вважається, що одному церковному тілу (синоду або об’єднанню церков) доречно дотримуватися єдиного обряду хоча б з тієї точи зору, що це дає краще відчуття спільноти Церкви. Також збереження літургійної ідентичності допомагає й збереженню й лютеранської віросповідної ідентичності.
З погляду ж історії, Лютеранська Реформація XVI ст. відбулася в контексті західнообрядового Християнства. Відповідно, була використана краща частина й літургійної спадщини Західного Християнства. Коли в 1920-х роках на Галичині та Волині виникло Українське Лютеранство, тоді були використані й відповідні зразки спадщини Східної Церкви. Так Теодором Ярчуком була укладена реформована Літургія Івана Златоустого, яка й нині використовується в літургійному житті відродженої УЛЦ. Д.Дж.Веббер зауважив, що Т.Ярчук «зробив для Східної Церкви те, що Мартін Лютер зробив для Західної Церкви, коли в 1523 році підготував "Formula Missae", євангельський перегляд Римської меси того часу».
Якщо вас глибше цікавить питання: «Чому Лютеранська Церква є Літургійною Церквою», то читайте однойменну статтю Д.Дж.Веббера, Передмову і Вступ до СЛУЖЕБНИКА УЛЦ та інші матеріали.
Пастир Віктор Хаустов