Ми проповідуємо Христа розп'ятого (1Кор.1:23)

А Він був ранений за наші гріхи, за наші провини Він мучений був, кара на Ньому була за наш мир,
Його ж ранами нас уздоровлено! Усі ми блудили, немов ті овечки, розпорошились кожен на власну дорогу,
і на Нього Господь поклав гріх усіх нас! 
(Ісаї 53:5,6)

Ukrainian English Russian

Відкриття меморіальної дошки Шевченківським лауреатам у Харкові

Відкриття меморіальної дошки Шевченківським лауреатам у Харкові

26-го березня 2016 року на Будинку Спілки Письменників у Харкові за адресою Чернишевська 59 відкрито меморіальну дошку письменникам-харків'янам - лауреатам Шевченківської премії.

Для українських лютеран це є особливою подієюю Адже саме в цьому будинку відбулося перше богослужіння у жовтні 1998 року, тут же служіння відбувалися до кінця 2000 року, сюди парафія ВСІХ СВЯТИХ УЛЦ повернулася восени 2006 року, тут відбуваються головні Богослужіння та інші зустрічі в інші дні й дотепер. За це ми особливо вдячні Голові Харківської обласної спілки письменників анатолію Стожуку та всім співробіникам цієї організації. Поява ж меморіальної дошки письменникам-харків'янам також, очевидно, в першу чергу, завдячує саме напологливості пана Анатолія.

 2016-040-01-Меморіальна дошка Шевченківським лауреатам 3-1000

Меморіальна дошка.

Звісно, з Харковим пов'язана доля багатьох видатних письменників. Але на дошці вшановано трьох, зв'язок яких з нашим містом був особливо тривалим і важливим. Це Кость Гордієнко, Степан Сапеляк та Юрій Шевельов.

Нам близькі постаті двох останніх письменників.

Так великим другом нашої парафії був Степан Сапеляк, який бував на наших Богослужіннях, подовгу спілкувався із пастирем за неформальних обставин, був знайомий із Єпископом УЛЦ В'ячеславом Горпинчуком. Детальніше про стосунки нині покійного пана Степана із українськими лютеранами Харкова можна познайомися за наступним посиланням: https://lutheran.kh.ua/index.php/stattiy/52-spohady-pro-stepana-sapeliaka 

Додамо тут, що Сапеляк був і поетом, і громадянином. Народжений на Тернопіллі, Степан опинився на Харківщині після ув'язнення та заслання (практично 10-річного) та став одним із найактивніших борців за Незалежність України на Слобожанщині.

До речі, відкриття дошки відбулося саме в чергову річницю з дня народження Степана Сапеляка.

Також для німців та українців Харкова та всієї нашої держави знаковою є й постать Юрія Шевельова (Шереха, при народженні - Шнайдера). Народжений у Харкові 1908 року, інтегрований в життя нашого міста, в якому проживав, за винятком невеликої перерви в дитинстві, аж до 1943-го, він був змушений відійти на Захід із німцями серед інших багатьох українських патріотів. Академічну освіту він здобув у Харкові, але світове ім'я - в Західній Європі та Північній Америці, ставши видатним славістом. Прекрасні спогади він залишив і про Харків у книзі "Я, Мене, Мені..." На жаль, частина харків'ян відплатила видатному земляку злом - всім відомі кадри знищення меморіальної дошки на будинку Саламандра по вулиці Сумській 2013 року. Донині ту дошка не відновлено. Свого часу пастир Громади ВСІХ СВЯТИХ звертався до міського голови Г.А.Кернеса та депутатів міської ради з проханням не демонтувати дошку: з цим зверненням можна ознайомитися за наступним посиланням: https://lutheran.kh.ua/index.php/stattiy/59-zvernennia-shchodo-memorialnoi-doshky-yu-v-shevelova-do-miskoho-holovy-h-a-kernesa-24-09-2013r

Дошка ж на будинку Спілки Письменників тішить і фактом своєї наявності, і мистецьким виконанням, і тим, наскільки адекватно вона вписана в архітектуру садиби модерної архітектури. До речі, є можливість встановлювати ще подібні доки трохи нижче новим шевченківським лауреатам:) Слово - за харківськими письменниками! 

 2016-040-01-Меморіальна дошка Шевченківським лауреатам 1-1000

Календар

СвятийДухХрест2

Молитви

Duerer-Prayer2

 

Аудіо проповіді

st peter preaching in the presence of st mark big

Аудіо музика

Gaudenzio Ferrari 002

Час Реформації

ЧАС РЕФОРМАЦІЇ - заставка

Українське лютеранство

Blog-V-Gorpynchuka

Блог п. Т.Коковського

Blog-Tarasa-Kokovskogo

Віттенберзький соловей

Wittenberg-Nightingale

Семінарія Св.Софії

УЛБ-222