Ми проповідуємо Христа розп'ятого (1Кор.1:23)

А Він був ранений за наші гріхи, за наші провини Він мучений був, кара на Ньому була за наш мир,
Його ж ранами нас уздоровлено! Усі ми блудили, немов ті овечки, розпорошились кожен на власну дорогу,
і на Нього Господь поклав гріх усіх нас! 
(Ісаї 53:5,6)

Ukrainian English Russian

Проповіді - пояснення

Book icon     audio      Video

 


 

Співчуття на смерть Василя Марчака

Співчуття на смерть Василя Марчака

17 лютого ми із глибоким сумом дізналися, що Господь покликав до Себе доброго друга Громади ВСІХ СВЯТИХ УЛЦ у Харкові, відомого оперного співака Василя Марчака.

Народився Василь 22 вересня 1956 року у селі Нирва Борщівського району, що на Тернопільщині. Бог обдарував хлопця сильним голосом, який розвинувся в чудовий тенор. Василь не зарив свій талант у землю, але все життя присвятив музиці. Працював хоровим диригентом на Чернігівщині, 1991 року отримав звання лауреату національного конкурсу «Золота осінь» (Львів) та закінчив Харківський інститут мистецтв (клас проф. Арканової). З 1990 року був солістом Харківського Державного Академічного театру опери та балету, паралельно багато років працюючи викладачем кафедри хорознавства та хорового диригування Харківської Державної Академії Культури. За чудовий тенор Василя Марчака називали «слобожанським Солов’яненком». Разом із трупою театру гастролював у Франції, Швейцарії, Іспанії, Бельгії. В першу чергу, уславився виконанням партій в операх, що входять до скарбниці національної спадщини (Андрій – в «Тарасі Бульбі» та Петро в «Наталці-Полтавці» М.Лисенко, Андрій в «Запорожці за Дунаєм» С.Гулака-Артемовського), але був прекрасним виконавцем і партій із класичного західноєвропейського репертуару (Турриду в «Сільській честі» Маскан’ї, Каніо у «Паяцах» Леонковалло, Макріко у «Трубадурі» Верді). Також співак був одним із провідних солістів міського театру народної музики України «Обереги» під орудою Юрія Алжнєва. Тішив пан  Василь харків’ян також виконанням українських народних та естрадних пісень в народному дусі і на різноманітних концертах, і в колі друзів.

Будучи вірним УПАЦ, Василь із дружиною Оксаною на наше запрошення часом відвідували урочисті святкові служіння в парафії УЛЦ «ВСІХ СВЯТИХ» у Харкові, а по завершенні таких служінь радували нас своїм співом. Перший такий виступ відбувся на Дні Християнської музики в парафії 6 лютого 2011 року. Цьому передувало наше особисте знайомство із Василем і Оксаною, яке відбулося завдяки покійному нині поету Степану Сапеляку.

Деякі виступи Василя та Оксани Марчаків залишились у відеозаписах, з якими можна ознайомитися на офіційному сайті Громади ВСІХ СВЯТИХ. За технічну недосконалість деяких з цих записів ми вибачаємось, але для нас дорогоцінна пам'ять про кожну зустріч із пані Оксаною та паном Василем.

Висловлюємо свої глибокі співчуття дружині покійного Оксані Марчак, всій родині та друзям.

17 лютого 2015 року

Пастор Віктор Хаустов

Якщо бажаєте підтримати нас

НАШІ РЕКВІЗИТИ 

 

Реквізити для здійснення переказів у гривнях (Ukrainian grn):

 

 

Релігійна громада „Всіх святих” Української Лютеранської Церкви

Р\р UA753253650000002600401401668

Код ЄДРПОУ 26419937

 АТ «КРЕДОБАНК» м. Львів

МФО 325365

Призначення платежу: «благодійні пожертви»

 

 

 

EURO
„All Saints” congregation, Ukrainian Lutheran Church (ULC)
UA753253650000002600401401668
Central Office PJSC "KredoBank", Lviv, Ukraine
Purpose: «Charity»

 

 

 

Інші джерела

у редакції

Питання пастору

у редакції

Творчість

а

Проповіді - інші джерела

 


У Лютеранській Церкві проповідь займає центральне місце у Службі Божій (сподіваємось, що і в будь-якій іншій Християнській конфесії). Хіба що лютерани ставлять поруч із проповіддю Слова ще належне вживання Таїнства (Хрищення та Господньої Вечері). Але хіба можна уявити застосування Таїнства без проповіді Слова? Детальніше про зв’язок між проповіддю і Таїнством дивіться у розділі «ЗНАЙОМСТВО ІЗ ЛЮТЕРАНСТВОМ».

Отже, ми не випадково вибрали візуальним символом нашого сайту картину Лукаса Кранаха Старшого «Мартін Лютер проповідує Слово Боже».  Значення проповіді в Церкві неможливо переоцінити, бо тільки Слово Боже може нас спасти і змінити. Проповідь Закону Божого веде нас до пізнання гріха і власної неспроможності спастися (Рим.3:19). А проповідь Євангелія оживляє грішника, дає йому народження згори.

Бо тільки через Своє Слово Бог дає нам спасаючу віру.  Св.Павло і Святий Дух говорять: «Тож віра – від слухання, а слухання через Слово Христове» (Рим.10:17). Тільки свідчення про «Христа розп’ятого» (1Кор.1:23), тільки це «Слово про хреста» (1Кор.1:18) є «силою Божою на спасіння кожному» (Рим.1:16).

Лютеранська Церква завжди проповідували «спасіння кожному», тобто те, що Ісус помер «за всіх», «за весь світ» (Ів.1:29, Ів.3:16, 1Ів.2:2, Тита 2:11).  Ось тому і Слово Боже має бути проповідуване «для всіх»: для людей всіх вікових груп (як ви бачите на картині Кранаха, Лютер проповідує і для дорослих, і для дітей), для «всіх народів» (євреїв і греків (Рим.1:16б), німців та українців, американців і африканців тощо), таким чином, Слово повинно проповідуватися до нас особисто, а ми також маємо свідчити всім. Для публічної проповіді в Церкві Бог запровадив посади служителів, від імені яких Святим Духом говорить Апостол: «Оце ми як посли замість Христа, ніби Бог благає через нас, благаємо замість Христа: примиріться з Богом! Бо Того, Хто не відав гріха, Він учинив за нас гріхом, щоб стали ми Божою праведністю в Нім!» (2Кор.5:20).  Проповідь спасіння в Ісусі – це воля Божа, яка має виконуватися до Другого приходу Спасителя.

Підсумовуючи вище сказане, підкреслимо: подібним до того, як проповідь має бути центром Служби Божої, то серцевиною проповіді є свідчення про «Христа розп’ятого» (так, як це робив Лютер і як завжди робили конфесійні лютерани; так, як це зобразив на картині Лукас Кранах).  У такій проповіді зустрічаються Закон і Євангеліє у своїх найбільш виражених проявах: наші гріхи вбили нашого Господа Ісуса, але саме через те, що наші гріхи добровільно взяв на Себе Ісус, Який «був виданий за наші гріхи і воскрес для виправдання нашого» (Рим.4:25), то й Отець «вас, що мертві були в гріхах та в необрізанні вашого тіла, Він оживив разом із Ним, простивши усі гріхи, знищивши рукописання на нас, що наказами були проти нас, – Він із середини взяв його та й прибив на хресті» (Кол.2:13-14). 

Певно, в широкому розумінні ми можемо назвати проповідями і свідчення про Ісуса нашому другу, який не знає милостивого Бога, і подібні свідчення на вуличних євангелізаціях незнайомій людині. Проповідями можна назвати й виступи служителів на різноманітних громадських заходах, і виступи на телебаченні, й інші свідчення на якусь конкретну тему і поза контекстом Служби Божої. Хоча вони нерідко і є тематичними, але їхня головна та обов’язкова ознака та, що вони виголошуються на певне місце із Святого Письма. Інша принцип, за яким підбираються проповіді для цієї сторінки: тут ви зможете ознайомитися тільки із тими проповідями Слова, які виголошені  на Службі Божій у Громаді УЛЦ «ВСІХ СВЯТИХ» у Харкові (або, часом, у місії нашої Церкви на Харківщині). Зазвичай це саме проповіді місцевого парафіяльного пастиря, хоча ми з радістю вміщуємо на цій сторінці й проповіді інших пастирів, які були виголошені ними у парафії в Харкові особисто або прочитані конфірмованими членами нашої парафії, які проводили служіння за відсутності в певну неділю місцевого пастиря. 

Пастир Віктор Хаустов

Календар

СвятийДухХрест2

Молитви

Duerer-Prayer2

 

Події

Аудіо проповіді

st peter preaching in the presence of st mark big

Аудіо музика

Gaudenzio Ferrari 002

Час Реформації

ЧАС РЕФОРМАЦІЇ - заставка

Українське лютеранство

Blog-V-Gorpynchuka

Блог п. Т.Коковського

Blog-Tarasa-Kokovskogo

Віттенберзький соловей

Wittenberg-Nightingale

Семінарія Св.Софії

УЛБ-222